Personel Alımı

45 Koruma-Güvenlik Görevlisi ve 27 Tekniker alımı yapılacak!!!!

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü, bünyesinde yaşanan personel eksikliğini gidermek adına yeni personel alım ilanı yayınladı. Yayınlanan ilana göre, 72 sözleşmeli personel alımı yapılacağı bilgisi verildi. Detaylar işte sizlerle...

Tapu ve Kadastro, bünyesine 22 farklı şehirde istihdam sağlamak üzere, 45 Koruma ve Güvenlik Görevlisi Alımı ve 27 Tekniker Alımı toplamda 72 sözleşmeli personel alımı yapılacağı bilgisi verildi. Peki personel alımları için başvuru şartları neler? Son başvuru tarihi nedir? Güvenlik Görevlisi Alımı ve Tekniker Alımı için başvurular nereye ve nasıl yapılabilir?

Son başvuru tarihi ne zaman?

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü, aracılığıyla 30 Kasım 2023 tarihi ile duyurulmuş olan 22 farklı şehirde istihdam sağlamak üzere, 45 Koruma ve Güvenlik Görevlisi Alımı ve 27 Tekniker Alımı toplamda 72 sözleşmeli personel alım ilanı için, başvuru süreci 18 Aralık 2023 tarihi ile başladı. Başvuruların online olarak gerçekleşeceği personel alımları için ise son başvuru tarihi 22 Aralık 2023’tür.

Personel alımları için talep edilen şartlar neler?

Güvenlik Görevlisi Alımı ve Tekniker Alımları için başvuru yapacak adaylardan, 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinin birinci fıkrasının (A) bendinin (1), (4), (5), (6) ve (7) numaralı alt bentlerinde yer alan şartlar talep edilecektir. Adayların, başvuru yapılacak unvan ile aynı unvan kapsamında “Kamu kurum ve kuruluşlarında” sözleşmeli olarak çalışmıyor olması gerekmektedir.

Sözleşmeli Tekniker alımı için talep edilen özel şartlar şu şekilde yer alıyor;

2022 yılı KPSS (B) grubu P93 puan türünden 70 (Yetmiş) ve üzeri puan almış olması, “Harita, Harita Kadastro, Harita ve Kadastro, Harita ve Maden Ölçme” bölümlerinden mezun olması, Arşiv araştırmasından olumlu sonuç alınması gerekmektedir.

Sözleşmeli Koruma ve Güvenlik Görevlisi alımı için talep edilen özel şartlar ise şu şekilde;

Ön lisans mezunları için, 2022 yılı KPSS-P93, lise mezunları için, 2022 yılı KPSS-P94 puan türünden geçerli KPSS puanı almış olması ve Son başvuru tarihi itibarıyla geçerlilik süresi dolmamış özel güvenlik görevlisi kimlik kartına sahip olması gerekmektedir.

Personel alımları ile ilgili daha kapsamlı bilgilere aşağıda yer alan link üzerinden ulaşabilirsiniz

https://www.turkiye.gov.tr/tapu-ve-kadastro-kariyer-kapisi-kamu-ise-alim

Sayfaya giriş yaptıktan sonra, “Yeni Başvuru” seçeneğini tıklayarak, hem başvuru işlemleri ile daha kapsamlı bilgilere ulaşılabilir hem de personel alımları için başvuru yapabilirsiniz.

İlgili Makaleler