Personel Alımı

Tarım ve Orman Bakanlığı 7 bin 158 yeni persone alımı yapacak!

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından duyurulan yeni ilana göre 7 bin 158 kontenjan ile büyük bir istihdam gerçekleştirilecek. Bakn İbrahim Yumaklı’nın açıklamalarına göre alımlar farklı kadrolarda ve alanlarda görevlendirilecek.

Tarım ve Orman Baknalığı bünyesindeki merkez ve taşra teşklilatlarında görevlendirmek üzere yeni personel alımlarının olacağını belirtti. Binlerce kişinin istihdam edileceğini duyuran Bakan Yumaklı 7 bin 158 personel alımlarının olacağını duyurdu. İşte personel alımlarında aranan şartlar ve detaylar…

Tarım ve Orman Bakanlığına yeni personel alımları yapılacak!

Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada;  ‘Bakanlığımızın merkez ve taşra teşkilatı için 7 bin 158 personel alımı gerçekleştireceğiz.” diyen Yumaklı, açıklamasının devamında ”Bakanlık olarak büyük ve güçlü bir aileyiz. Bakanlığımızın her bir ferdiyle birlikte tarım, orman, su alanlarında üretici ve vatandaş odaklı çalışmaya devam edeceğiz. Hayırlı, uğurlu olsun” ifadelerini kullanarak yeni personel alımların olacağını duyurdu.

Alımların kadroları ve kontenjanları ise;

Destek Personeli 1443

Büro Personeli 1088

Ziraat Mühendisi 982

Veteriner Hekim 652

Şoför 487

Gıda Mühendisi 193

Orman Muhafaza Memuru 162

Koruma ve Güvenlik Görevlisi 155

Su Ürünleri Mühendisi 107

Orman Mühendisi 81

Koruma ve Güvenlik Görevlisi 155

Su Ürünleri Mühendisi 107

Orman Mühendisi 81

Laborant 56

Biolog 33

Balıkçılık Teknolojisi Mühendisi 18

Harita Mühendisi 15

Kimya Mühendisi 14

Bilgisayar Mühendisi 6

İnşaat Mühendisi 6

Gemi Adamı 2

Tüm şartlar ve detaylar için ilgili siteler ziyaret edilebilir.

Bakan Yumaklı açıklamalarında;

Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı açıklamalarında personel alım ilanları ile ilgili olarak  “İnsan kaynağımızı 2024 yılında da güçlendirmeyi sürdüreceğiz. Bakanlık olarak büyük ve güçlü bir aileyiz. Bakanlığımızın her bir ferdiyle birlikte tarımsal üretimdeki gücümüze güç katmaya, doğal kaynaklarımızı koruyup geliştirmeye ve tarım, orman, su alanlarında üretici ve vatandaş odaklı çalışmaya devam edeceğiz.” ifadelerini kullanarak alım yapılacak personeller ile daha da güçleneceğini dile getiriyor.

Bununla beraber  “7 bin 158 kadronun hem bakanlığımıza hem de teşkilatımıza katılacak arkadaşlarımıza hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum. Bize her zaman destek olan Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a yeni kadro ihdası nedeniyle şükranlarımı sunuyorum.” ifadeleri ile personel alımları hakkında Cumhurbaşkanına şükranlarını iletti.

İlgili Makaleler