Ekonomi

Acil nakit arayan asgari ücretliye müjde! Asgari ücretliye maksimum kredi fırsatı

Yüksek enflasyon sebebiyle harcamalara yetişemeyen asgari ücretliye sevindiren haber geldi. Asgari ücretliler, bundan böyle kamu ve özel bankalardan maksimum seviyede ihtiyaç kredisi çekebilecek. Türkiye’de milyonlarca asgari ücretli çalışanı yakından ilgilendiren ihtiyaç kredisi kampanyasında yeni gelişmeler gündeme geldi. Asgari ücretliye maksimum ne kadar kredi çıkacağını merak edenler internet üzerinden araştırmalarını sürdürüyor. Bankaların asgari ücretle çalışan müşterilerine sunduğu ihtiyaç kredisi kampanyasının tüm detayları belli oldu.

Asgari Ücretliye En Fazla Ne Kadar Kredi Çıkar?

İhtiyaçlarını ertelemeden karşılamak isteyen asgari ücretliler, bankaların ihtiyaç kredisi kampanyalarını yakından takip ediyor. Asgari ücret ile ne kadar kredi çekileceğini merak edenler, araştırmalarına kamu ve özel bankalardan devam ediyor. 2022 yılındaki verilere göre asgari ücretliler bankalardan maaşının 10 katına kadar kredi çekebilirler. Bu kapsamda bir asgari ücretli en az 5 bin lira en fazla ise 40 bin liraya kadar ihtiyaç kredisi çekebiliyor. Geçtiğimiz ocak ayında asgari ücrete yapılan yüzde 50 zam sonrasında asgari ücretliler en fazla ne kadar kredi çekebileceklerini araştırmaya devam ediyor.

Asgari Ücretli Nasıl Kredi Çekebilir?

Bankalardan konut, ihtiyaç ve taşıt kredisi kampanyalarını yakından izleyen asgari ücretliler kredi başvuru koşullarını merak ediyor. Her ne kadar maaşlı çalışan olsalar da asgari ücretlilerin kamu ve özel bankalardan kredi çekebilmeleri için bazı şartları taşımaları gerekiyor. Öncelikle asgari ücretlinin iyi bir kredi notuna sahip olması ve kredi notunu arttıracak kredi kartı gibi ürünler kullanması önem taşıyor. Çünkü bankalar kredi verirken başvuru sahibinin kredi notuna göre onaylama yapar. Bu yüzden kredi notu iyi olmayan bir kişi geliri çok yüksek olsa bile bankadan kredi çekmekte zorluk yaşayabilir.

2022 yılında belirlenen asgari ücret ocak ayındaki yüzde 50 oranında zamdan sonra 4.250 TL oldu. Asgari ücretliler, en uygun faiz oranları ile kredi veren bankaları merak ediyor. Vakıfbank 10 bin TL tutarında 12 ay vadeli ihtiyaç kredisi kampanyasında asgari ücretlilere düşük faizli kredi fırsatları sunuyor. Kamu bankalarının ihtiyaç kredisi kampanyaları büyük ilgi görüyor.

İlgili Makaleler