Ekonomi

Altında ve gümüşte rekor fiyatlar geliyor! Uzman gram altındaki yeni fiyatı değerlendirdi! Altında yükseliş olacak mı? Altın ne zaman bozdurulmalı?

Altın fiyatlarındaki yeni değişimler para piyasaları uzmanı olarak bilinen İslam Memiş tarafından değerlendirildi. Uzman altın fiyatlarındaki son durumu paylaştı.

Uzmanlar gümüş ve altın ile ilgili değerlendirmelerde bulundu. Yatırımcılar tarafından merakla takip edilen altın ve gümüş fiyatları için satış tüyoları verildi. FED kararı sonrasında faiz artışı görülmesi ile birlikte altında bir hareketlilik görüldü. İşte altındaki hareketlilik ile ilgili tüm değerlendirmeler…

Altın yıl sonunda yeni seviyesine ulaştı

FED kararı ile birlikte faiz artışı dikkat çekti. Bununla birlikte geçtiğimiz günlerde ONS altın rekor kırıp 2000 dolar seviyesine ulaştı. Gram altında ise pazartesi günü ekranlara 1886 TL tutarı yansıdı. Piyasadaki hareketlilik ile ilgili açıklamalar yapan para piyasaları uzmanı işlenmemiş serbest piyasadaki gram altın fiyatını değerlendirdi. Gram altın fiyatlarında 1977 TL’ye varan bir yükseliş görüldüğünü ve 2000 TL’nin altına alım fırsatı yaratacağının altını çizdi. Elinde altın olanların satması adına acele etmemesi gerektiğini ve yükselişlerin devam edeceğini paylaşan İslam Memiş gümüş içinde değerlendirmelerde bulundu.

Uzmandan gümüş değerlendirmesi

Uzman İslam Memiş 2024 yılına sayılı günler kala her ay düzenli şekilde rekor yenileyen gram altın ile birlikte gümüşle de ilgili yorumlarını paylaştı. Altın için elinde olanların satmasaydın acele etmemesi gerektiğini paylaşan İslam Memiş gümüş üzerinde bir yükseliş yaşandığını belirtti. Memiş gümüş yatırımcıları için uyarılarda bulundu. 22 dolar civarında olan ons gümüş ün 2024 yılında 30 dolar seviyesine ulaşmasının beklendiğini paylaştı. Gümüş’ün gramının serbest piyasalar üzerinde 22.30 8 TL’den satışa sunulduğunu belirtti.

Elinde altın olan satmasın!

2024 yılı az gün kala vatandaşlar yatırım yapmak için son araştırmaları yapıyor. Konuyla ilgili açıklamalar yapan uzmanların görüşleri yakından takip ediliyor. Altın piyasaları uzmanı olan İslam memiş konuyla ilgili yapmış olduğu açıklama da altına yatırım yapılmasının devam etmesi gerektiğini ve elinde altın olanların henüz bozdurmasının erken olduğunu paylaştı. Şimdi vatandaşlar altındaki yükselişe heyecanla bekliyor.

İlgili Makaleler