Özel sektör İş İlanlarıPersonel Alımı

Almanca Bilenlere İş İmkanı: Almanca Çağrı Merkezi

Almanca bilenler ve ana dili Almanca olanlar için Almanca çağrı merkezindeki iş fırsatı hakkındaki haberimizi okumak için şimdi sitemize tıklayın.

Almanya’dan Türkiye’ye kesin dönüş yapanlar, Türkiye’de yeni bir yaşam kurmanın ilk adımı olarak Almanca iş ilanları incelemelerine başlıyor. Özellikle Almanca biliyor olmanın avantajlarından faydalanmak isteyenler olası en kısa sürede dolgun bir maaş ile işe başlama kaygısını yaşıyor. Yabancı dil bilgisinin avantajlarından en fazla faydalanılan iş sahalarının hangileri olduğu ise merak ediliyor. Bu iş alanları arasında personel ihtiyacı duyan sektörlerin başında ise çağrı merkezleri geliyor.

Almanca Çağrı Merkezi

Çağrı merkezleri, müşterileri ile sadece Türkçe dilinde görüşme yapmıyor. Bazı çağrı merkezlerinde tüm telefon görüşmelerinin ve yazışmaların Almanca dilinde yapılıyor olması, Türkiye’ye dönüş yapanlar için önemli bir fırsata dönüşüyor. Bu kişilerin anadili Almanca iş ilanları şeklinde bir arama yaptıklarında karşılarına en çok çıkan sektöründe çağrı merkezleri olduğunu belirtmek mümkün. Ana dil seviyesinde Almanca bilenler call center personeli olarak işe başlama fırsatlarından faydalanabiliyor.

Elbette Almanca çağrı merkezinde çalışmak için sadece iyi seviyede Almanca bilmek yeterli olmuyor. Ancak Almanca biliyor olmanın önemli bir kazanım sunduğunu ve işe alım sürecinde adayları bir adım öne çıkardığını da açıkça ifade etmek gerekir. Çağrı merkezi çalışanı olmanın gerektirdiği diğer özelliklere de sahip olanlar için işe alınma ihtimalinin son derece yüksek olduğu biliniyor. Farklı sektörlere yönelik olarak çalışmalarda bulunma ve özellikle tele pazarlama ya da satış sonrası destek gibi alanlarda uzmanlaşma imkanının elde edildiğini de belirtmek gerekir.

Almanca Çağrı Merkezinde Hangi Sektörler Bulunur?

İnternette Almanca ile ilgili iş ilanları incelendiğinde çağrı merkezlerinin çok sayıda farklı sektöre hizmet sunduğu bilgisiyle de karşılaşılabilir. Dolayısıyla Almanca bilenler için iş ilanları sektörel bazda kısıtlı bir iş sahasını kapsamıyor. Çağrı merkezlerinin en sık hizmet sunduğu sektörlere birkaç örnek verebiliriz.

 • Kamu

Kamu sektöründe telefonla yapılan görüşmeler, vatandaşlara sunulan hizmetlerin önemli bir parçasıdır. Alanında eğitimli ve iletişim yeteneği güçlü olan çağrı merkezi personelleri kamu sektöründe de telefonla Almanca dilinde görüşmeler yapabiliyor. Bu nedenle Almanca bilenlere iş imkanı kamu sektörünü de kapsıyor.

 • Telekomünikasyon

Telekomünikasyon sektörünün büyük bir hızla gelişmeye devam etmesi, çağrı merkezi hizmetlerine yoğun bir şekilde ihtiyaç duymasını beraberinde getiriyor. Kendi içerisinde çok sayıda alt gruba sahip olan telekomünikasyon sektörü, call center hizmetlerinin yoğun bir şekilde sunulduğu sektörlerin başında geliyor.

 • Finans 

Satış ve satış sonrası destek hizmetlerinde telefonla yapılan görüşmelerin ya da e-posta ile yapılan bilgilendirmelerin önemli olduğu sektörlerden biri de finans sektörüdür. İyi seviyede Almanca bilenler finans sektöründe çağrı merkezi personeli olarak görev alabilir. Daha önce bu alanda çalışmış olanlar, işe alım sürecinde deneyimli olmanın avantajlarından da faydalanabilir.

 • Medya ve Eğlence 

Günümüzde medya ve eğlence sektöründe de çağrı merkezi hizmetleri ile tüketicilere ulaşmanın sık tercih edilen bir yöntem olduğu söylenebilir. Medya ve eğlence sektörüne ilgi duyanlar, bu alanda görev almak isteyenler için çağrı merkezi işe alım ilanları önemli bir fırsattır.

 • Lojistik

Pek bilinmiyor olsa da lojistik sektörü oldukça geniş bir iş sahasını kapsar ve buna bağlı olarak call center hizmetlerinin de profesyonel düzeyde sergilendiği sektörlerden biridir.

 • Bilişim 

En önemli sektörlerden biri olan bilişim sektöründe işleyişin aksamaması için sorunsuz bir çağrı merkezi hizmetinin de sunulmasına ihtiyaç duyuluyor. Haliyle Almanca bilen iş ilanları dendiğinde akla ilk gelen sektörlerden biri de bilişim sektörü oluyor.

 • Gıda

Gıda sektöründe küçük, orta ya da büyük ölçekli firmaların çoğu çağrı merkezi hizmetlerine de ihtiyaç duyuyor. Bu nedenle Almanca bilen call center iş ilanları arasında gıda sektörüne yönelik olanları da görmek mümkündür.

Almanca Çağrı Merkezinde Kimler Çalışabilir?

Çağrı merkezi şirketleri arasında Almanca bilen eleman arayanlar online olarak da iş ilanları yayınlıyor. Bu ilanların detaylarına göz atanlar kendilerinin uygun bir aday olup olmadığını da anlayacaktır. İnternet ortamında Almanca dil bilen iş ilanları ayrıntılarında aranan koşullara dair de bilgi yer alıyor. Ana dil seviyesinde Almanca bilenler, etkili bir iletişim diline sahipse ve müşteriler ile telefon görüşmeleri yapmak, ürün ve hizmet pazarlaması gerçekleştirmek gibi iş alanlarına ilgi duyuyorsa bu alanda rahatlıkla çalışabilir. Çağrı merkezinde çalışmak için mutlaka deneyimli olmak gerekmiyor.

 

Almanca Bilenler İçin Çağrı Merkezinde Çalışma Şartları Nelerdir?

 • Ana dil seviyesinde Almanca bilmek
 • Almanca dilinde yazılı yazışmalar yapabilmek
 • Etkin bir iletişim diline sahip olmak
 • Sabırlı olmak ve stres yönetimi konusunda başarılı olmak
 • Ürün ya da hizmetler hakkında müşterilere bilgi verebilmek
 • Sorunları kısa zamanda anlamak ve çözüm üretebilmek
 • Telefon görüşmelerinde ve yazışmalarda markaları profesyonel düzeyde temsil edebilmek
 • Ekip çalışmasına uyum sağlayabilmek

Almanca Bilenler İçin Almanca Çağrı Merkezinde İş İmkanı

Çağrı merkezlerinde Almanca bilen eleman ihtiyacı olduğunda başvuruların kısa zamanda yapılabildiğini ve işe alım sürecinin birkaç etaptan oluştuğunu söyleyebiliriz. Ana dil düzeyinde Almanca bilenler online olarak başvurularını ilgili firmaya iletebiliyor. Başvuruların değerlendirilmesinin ardından mülakatlar gerçekleştiriliyor. Mülakat aşamasından da geçenler kısa bir şirket içi eğitimin ardından iş hayatına başlayabiliyor.

Ülkemizde Almanca çağrı merkezi dendiğinde ilk akla gelen firmalardan biri Vetraco Group oluyor. Almanca bilenler için işe alım süreçleri devam ediyor ve önemli iş fırsatları sunuyor olması nedeniyle iş arayanların da önceliği oluyor. Firma çağrı merkezi çalışanları için oldukça konforlu bir iş ortamı sunuyor. Şirket içi eğitimlerle call center çalışanlarının kendilerini geliştirme şansından faydalanmaları da sağlanıyor. Türkiye’nin çok sayıda farklı kentinde çalışma ofisleri bulunduğundan İstanbul dışında ikamet edenler de firmanın iş olanaklarından faydalanabiliyor.

 

İlgili Makaleler