Personel Alımı

Bakanlık bünyesine 11 sözleşmeli personel alımı yapılacak!!!

Belediyesi bünyesine 2022 KPSS (B) grubu puan sıralaması baz alınarak, yazılı ve sözlü sınavsız, Destek Personeli Koruma ve Güvenlik Görevlisi olmak üzere toplam 11 sözleşmeli personel alımı yapılacağı bilgisi verildi. Detaylar işte sizlerle...

Kültür ve Turizm Bakanlığı bünyesine bağlı, Türkiye Yazma Eserler Kurumu Başkanlığı bünyesinde yaşanan personel eksikliğini gidermek adına, Resmi Gazete aracılığıyla yayınlanan ilana göre, Türkiye Yazma Eserler Kurumu Başkanlığı merkez ve taşra teşkilatı birimlerine yeni personel alımı yapılacağı duyuruldu.

Personel alımları hangi alanda yapılacak?

Kültür ve Turizm Bakanlığı bünyesinde bağlı, Türkiye Yazma Eserler Kurumu Başkanlığı merkez ve taşra teşkilatı birimlerine alımı yapılacak kadro listesi şu şekilde;

Koruma ve Güvenlik Görevlisi alımları için 2 boş kontenjan

Destek personeli alımları için 11 boş kontenjan bulunmaktadır.

Bakanlık bünyesine katılarak istihdam sağlamak isteyen adaylardan, “Türkiye Yazma Eserler Kurumu Başkanlığı merkez ve taşra teşkilatı birimlerinde istihdam sağlamak üzere, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4 üncü maddesinin (B) fıkrasına göre, 06/06/1978 tarih ve 7/15754 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı kapsamında yer alan Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslar’ın Ek 2’inci maddesinin (b) fıkrası uyarınca, 2022 KPSS (B) grubu puan sıralaması baz alınmak koşuluyla, yazılı ve sözlü sınava tabii tutulmaksızın sözleşmeli yapılacak”

Talep edilen şartlar neler?

Yukarıda belirtilen meslek grupları için başvuru yapacak adaylardan talep edilen şartlar şu şekilde yer alıyor;

Tüm adaylardan 657 sayılı Kanunun 48 inci maddesinde yer genel şartlar ve ilan edilen göreve özel şartlar aranacaktır. Bu durumda da; adayların Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olması ve aynı zamanda da, son başvuru tarihi itibariyle 18 yaşını tamamlamış olması aranan temel şartlar arasında yer alıyor.

Bakanlık bünyesine bağlı, “Türkiye Yazma Eserler Kurumu Başkanlığı” bünyesine katılmak isteyen adaylar, başvuru işlemlerini online olarak 11 Aralık 2023 tarihi ila 25 Aralık 2023 tarihleri arasında tamamlamış olması gerekmektedir.

Destek Personeli, Koruma ve Güvenlik Görevlisi alımları için başvuru yapacak adaylar, yayınlanan ilanlar ile ilgili daha kapsamlı bilgileri aşağıda yer alan link üzerinden ulaşabilir.

https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr/sf_IlanDetay.aspx?id=f81067a7-1383-4e71-a1ee-1d7e2b2f5ca0

İlgili Makaleler