Ekonomi

Bankacılık Devinden Şok Açıklama! Bitcoin Fiyatları Adil Değil! Fiyatlar Yüzde 28 Oranında Yükselmeli!

Kripto para piyasalarındaki fırsatların altını çizen bankacılık devi JP Morgan, Bitcoin fiyatlarının adil olduğunu söyleyebilmek için 38 bin dolar seviyesine çıkması gerektiğini söyledi. Bankanın ifade seviye, lider kripto devinin olduğu seviyeden yüzde 28 oranında daha yüksek.

Fiyatların Artacağını Tahmin Ediyorlar

2022 yılı itibarı ile yatırımcıların riskli yatırım ürünlerini tercih etmemesi ile birlikte, kripto para birimlerinde ciddi düşüşler yaşandı. Kripto para piyasalarında yaşanan bu satış dalgasına rağmen, JP Morgan, başta kripto devi Bitcoin olmak üzere genel olarak kripto para piyasaları fiyatlamalarında yükseliş beklediğini açıkladı. Ayrıca kripto para birimlerini alternatif varlık kategorisinde sınıflandırdıklarını söyledi.

JP Morgan ekonomistleri tarafından yayınlanan raporda, kripto paraların gayrimenkul varlıklarını tercih edilme bakımından geride bıraktığı açıklandı.

Bitcoin İçin Adil Fiyat 38 Bin Dolar

İlerleyen dönemler için Bitcoin başta olmak üzere kripto para piyasaları fiyatlamalarının yukarı yönlü olacağını tahminlerinin devam ettiğini söyleyen uzmanlar, adil bir Bitcoin fiyatı içinse 38 bin dolar seviyesini işaret ediyorlar.

Riskli Varlıklardan Kaçış, Düşüşleri Beraberinde Getirdi

Rusya’nın Ukrayna topraklarında gösterdiği işgalci faaliyetler ve Çin’deki korona virüs sebebi ile meydana gelen yavaşlamanın yanı sıra yüksek enflasyon ve faiz oranları sebebi ile kripto para piyasalarında ciddi düşüşler yaşanıyordu. Bu gelişmeler ile birlikte piyasalarda genel olarak bir ekonomik belirsizlik oluşması, tasarruf sahiplerinin yatırımlarını riskli varlıklarda değerlendirmekten kaçınmasına neden olmuş, bu da en çok kripto para piyasalarını etkilemişti.

Senen başından beri Bitcoin’de meydana gelen düşüş yaklaşık olarak yüzde 37 seviyesinde olurken, Ethereum’daki düşüş ise yüzde 48 seviyesinde oldu. Tüm kripto para birimlerinin toplam değerinde ise kasım ayından beri 2,7 trilyon dolar düşüş meydana geldi.

İlgili Makaleler