Personel Alımı

Belediyede Çalışmak İçin Çok İyi Bir Fırsat; 9 Bin 900 TL Maaş Bir Daha Gelmez! Temmuz Zammı İçinde Yok…

Özellikle son dönemlerde personel alımı yapan kamu kurum ve kuruluşlarının arasına belediyeler de eklenmiş bulunuyor. O belediyelerden biri olan Adıyaman Besni Belediyesi, geçtiğimiz gün yayınladığı ilan ile memur alımı gerçekleştireceğini kamuoyu ile paylaşmış bulunuyor.

Tahsildar olarak çalıştırmak üzere memur arayışı içerisinde olan Adıyaman Besni Belediyesi, pozisyona uygun şartları ve maaş gibi detayları da kamuoyuyla yayınladığı ilan aracılığıyla paylaşmayı ihmal etmiyor. Öte yandan Adıyaman Besni Belediyesi’ne işe alım için başvurular 29 Haziran 2022 tarihine kadar devam ediyor.

Adıyaman Besni Belediyesi Memur Alımı Yapıyor

Yeni kamu personeli alımı ilanı ile vatandaşların karşısına çıkmış olan Adıyaman Besni Belediyesi, tahsildar olarak çalıştırılmak üzere memur alımı gerçekleştireceğini açıklamış bulunuyor. Memur alımı kapsamında istihdam edilecek olan tahsildarlar 2022 yılı ocak ayı itibariyle en düşük 9 bin 900 TL maaş alırken; kişinin evli ve çocuklu olması halinde alacağı maaşın daha da artacağı öğrenilmiş bulunuyor. Temmuz ayında memur ara zammından da yararlanacak olan Adıyaman Besni Belediyesi’nin yeni tahsildar memuru için başvurular posta yoluyla ya da şahsen yapılabildiği gibi e-Posta üzerinden de gerçekleştirilebiliyor. Öte yandan Adıyaman Besni Belediyesi, başvuruları 27 Haziran 2022 tarihi ile 29 Haziran 2022 tarihleri arasında gerçekleştiriyor.

Adıyaman Besni Belediyesi Memur Alımı Şartları

Yeni istihdam edeceği memur için şartları da belirlemiş olan Adıyaman Besni Belediyesi, kamu personel alım şartları kapsamında aranması gereken tüm şartları ilanın genel şartları kısmına eklemiş bulunuyor. Bu kapsamda başvuru yapacak olan adayların 657 Sayılı Devlet Memuru Kanunu’nda yer alan; Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, kamu haklarından men edilmemiş olmak, akıl hastalığı ya da mesleği yapmaya engel fiziki veya bedensel bir hastalığa sahip olmamak ile askerlik ile bir ilişiğin kalmamış olması gibi şartları taşıması gerekiyor. Bu genel şartların yanı sıra pozisyona özel şartlar da belirlemiş olan Adıyaman Besni Belediyesi, en az B sınıfı ehliyet istemesinin yanı sıra KPSS puanında 60 ve üzeri almış olmayı şart koşuyor. Ayrıca Adıyaman Besni Belediyesi’nin tahsildar memurluğu ilanına yalnızca üniversitelerinin maliye, kamu yönetimi, iktisat, sosyoloji bölümlerinden lisans mezunu olan kişiler başvuru yapabiliyor.

İlgili Makaleler