Personel Alımı

Devlet Demiryolları 100 daimi işçi alacak! Son başvuru tarihi 30 Aralık!

Demiryolları 2023 yılında görevlendirilmek üzere 100 daimi işçi alımı ilanını duyurdu. Online platform üzerinden duyurulan ilan detaylarında yapılacak başvuruya dair izlenmesi gereken adımlar ve alım süreci detaylandırıldı.

Devlet demir yollarında çalışmak üzere başvuruda bulunacak olan kişinin İŞKUR platformunu aracı olarak kullanması gerekiyor. 30 Aralık tarihine kadar internet sitesi üzerinden İŞKUR aracılığı ile yapılacak başvurular değerlendirmeye alınacaktır.

TCDD PERSONEL ALIM BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Devlet demiryollarında çalışmak üzere başvuruda bulunacak olan adayların yalnızca tek bir talebe yönelik müracaatta bulunması mümkündür. Özel seçeneklerde belirtilen şartlar arasında belirli okullardan mezun olan kişiler bu fırsatı yakalayacak. İŞKUR tarafından başvuru şartları olumlu görülen tüm adaylar değerlendirmeye alındıktan sonra yine liste halinde isimleri yayınlanacak.

Başvuru şartlarını karşılayan adaylar sözlü sınava katılabilmek için belirli evrakları teslim etmesi gerekecek. Belirli süreler içerisinde www.tcddtaşımacılık.gov.tr adresi üzerinden bilgi paylaşımı yapılacaktır. İş talep bilgi formu ve başvuru formunun doğru beyanlarla doldurulması gerekiyor. Başvuruda bulunacak olan kişiye ait bir adet resim talep ediliyor. Tüm bu başvuru evrakları belirlenmiş adrese şahsen ya da posta yoluyla teslim edilebilecek. Belgelerini teslim eden adaylar sözlü sınava giriş yapabilecek.

TCDD PERSONEL ALIM ŞARTLARI NELERDİR?

Yıl sonuna kadar yapılacak başvuruların değerlendirmeye alınacağı İŞKUR’un Devlet Demiryolları Genel Müdürlüğü’nde çalışacak olan elemanların belirli şartları karşılaması gerekecek. Aranan şartlar arasında işe başlatılan her bir işçinin 4 aylık deneme süresi bulunacaktır. 5 yıl boyunca aynı iş yerinde çalışmak zorunluluğu olacak nakil talepleri olumlu karşılanmayacaktır. Başvuracak olan adayın 18 ve 35 yaş aralığında ve yalnızca erkek olması gerekiyor. İşçilerin kol gücüyle çalışması, ağır ve tehlikeli iş kapsamında yer alan bir pozisyon olmasından kaynaklı olarak böyle bir şart getirilmiştir.

Yapılacak sözlü sınavdan 100 puan ve üzerinde değerlendirme yapılacaktır. Başarılı olanlar için devlet hastanesi ya da özel hastaneden alınacak sağlık kurulu raporu istenecektir. İş başlangıcı tamamlandıktan sonraki 2 yıl içerisinde kişinin sağlık durumu ile ilgili problem olduğu fark edilirse sağlık kurulu raporunun belirlemiş olduğu rapor ile sözleşme feshedilebilecektir. Konu üzerine detaylı bilgilendirme ilan.gov.tr adresi üzerinden duyurulmuştur.

İlgili Makaleler