Ekonomi

Dolarda Al Sat Yapanlar Yandı; Makas Aralıkları Sürekli Değişiyor! Uyarı İslam Memiş’ten Geldi; “Ekranda Gördüğünüz Fiyatlar…”

Başta altın olmak üzere tüm emtia piyasalarına ilişkin dönem dönem analizlerde bulunan Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş, aynı zamanda çektiği videolarda döviz ve kripto para yatırımları ile ilgili de tahminlerde bulunarak, vatandaşların yakından takip ettiği isimler arasındaki yerini aldı. Bu kez sadece dolar ve altın üzerine konuşan İslam Memiş, yatırımcıları özellikle ekran fiyatları konusunda uyardı.

Geçtiğimiz gün katıldığı bir televizyon programında altında yeni alım seviyelerini açıklayan Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş, bu kez kendi değerlendirmelerine bir yenisini ekledi. Açtığı Youtube kanalı üzerinden yayınladığı videolar aracılığıyla altın ve dolar ile ilgili sık sık analiz ve öngörülerde bulunan İslam Memiş’ten yeni bir video daha geldi. İslam Memiş, bu kez özellikle dolarda al sat yapanları uyardı.

İslam Memiş, Altın ve Doları Analiz Etti

Altın ve dolar üzerine yeni analizlerde bulunan Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş, yaptığı açıklamalar ile makas açıklığına dikkat çekti. İslam Memiş’in konuya ilişkin açıklamalarında; “Pazartesi günü geniş bant aralığında dalgalanan bir kur vardı karşımızda. Dolar/TL kuru 16,07’ye kadar gerilemişti. Gram altın ise 950 lirayı gördü. Gün içerisinde yeniden toparlanarak dün de direnç seviyelerini zorladı. Dolar/TL kuru için gün içerisinden 16,56 – 16,76 aralığını takip edeceğim. Geniş bant aralıkları yeniden gündeme gelmeye başladı. Geçtiğimiz haftalarda yükselişlerin daha sınırlı ve dar bant aralığında olduğunu görüyorduk. Bu hafta geniş bant aralıklarına hazırlıklı olmak lazım” ifadeleri yer aldı.

İslam Memiş, Dolar Yatırımcısını Ekran Fiyatları Konusunda Uyardı

Ekran fiyatları konusunda dolar yatırımcısını daha öne de uyaran Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş, uyarısını yeniledi. Ekran ile Kapalı Çarşı fiyatlarının tutmadığına dikkat çeken İslam Memiş; “Özellikle makas aralıklarına dikkat etmek lazım. Her sert geri çekilmeden sonra bankaların makas aralıklarının ciddi anlamda açık olduğunu gözlemliyoruz. Bu durum Kapalıçarşı piyasasında da aynı şekilde. Bu sebeple alım yapmak için dibi aramamak lazım. Dibi benim dedem de bulamadı. Örnek verelim, 17 üzerinden satış yapmış, karşısında 16.65, 16.75 var, yine de tatmin olmayan arkadaşlar var. Nefsi iradesinin önüne geçmiş arkadaşlar var. Makas aralıklarını özellikle vurgulamak istedim. Ekranda gördüğünüz fiyatlar dolar satın almak istediğinizde geçerli değildir” dedi.

İlgili Makaleler