Ekonomi

Düşecek Diye Bekleyenler Çok Yanılıyor; “Hayal Olur!” İslam Memiş Açıkladı, O Yatırım Aracı Artık Hep Yükselecek!

Yaşanan dalgalı seyrin ardından yeniden yükselişe geçen altın ve döviz kuruna ilişkin haftalık değerlendirmesini gerçekleştiren Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş, bir yatırım aracına ilişkin önemli ipuçları verdi. Söz konusu yatırım aracının asla düşmeyeceğini belirten İslam Memiş, “Bugünkü rakamsal değerleri tekrar bulabilmek hayal olur” dedi.

Gerçekleştirdiği açıklamalar aracılığıyla piyasaların son haftasına ilişkin analizlerde bulunan ve yatırımcılar için önemli tahminler ve öngörüler yapan Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş, açıklamalarında enflasyon ve döviz kuru arasındaki ilişkiye de dikkat çekti.

İslam Memiş; “Bugünkü Rakamsal Değerleri Tekrar Bulabilmek Bir Hayal Olur”

Şimdiye dek özellikle altına ilişkin tahminlerinin tutarlılığı ile dikkat çekmiş isimlerden biri olan Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş, son piyasa haftasını değerlendirdi. Altında düşüş beklemenin artık bir hayal olacağını belirten İslam Memiş, altının asla eski fiyatlarına dönmeyeceğini vurguladı. Memiş’in konuyla ilgileri açıklamalarında ise; “Altın ve gümüş kuru, enflasyon fiyatlamasına giderse bugünkü rakamsal değerleri tekrar bulabilmek bir hayal olur. Özellikle enflasyonun yükselmeye devam etmesiyle altın fiyatlarının zirve yapacağını düşünüyorum. Şu an için altın fiyatlarını her ne kadar yüksek bulsam da enflasyon karşısında adeta bedava olduğunu söyleyebilirim. Yine de anlık düşüşlere dikkat ederek yatırımlarımızı emin adımlarla gerçekleştirmemiz gerekiyor. Aksi halde tek bir önlem adımıyla dolar kurunda olduğu gibi piyasaların tekrar tepetaklak olduğunu görebiliriz’’ ifadeleri dikkat çekti.

İslam Memiş Öneriyi Yaptı; Enflasyonun Gidişatına Göre Kurun Dalgalanması İzlenmeli

Gerçekleştirdiği analiz ve öngörülerde enflasyonun piyasalara olan etkisine ilişkin de önemli açıklamalarda bulunan Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş, enflasyonun gidişatına göre kurun dalgalanmasının izlenmesi gerektiğine dikkat çekti. İslam Memiş’in konuyla ilgili açıklamalarında; “Piyasalarda net bir dil konuşulması gerekiyor. Haberlerde yer alan akışlar, farklı düşüncelerin gelişmesine neden oluyor. Enflasyon için şu an çalkantılı bir süreç yaşandığını söyleyebiliriz. Altın yatırımı yaparken enflasyon noktasında sağlam bir rakamsal değer tespit edilmesi mutlaka gereklidir. Aksi halde birçok yatırımcı, hatalı adımlar atarak zarara uğrayacaktır. Bu nedenle belirli bir süre enflasyonun gidişatına göre kurun yaptığı dalgalanmaları izlemekte fayda var” ifadeleri yer aldı.

İlgili Makaleler