Ekonomi

12 İlde Günlük 77 TL Harçlık İle İş Garantili İş Başı Eğitim Kursları Açıldı

Türkiye İş Kurumu üzerinden işi olmayan gençlerin iş sahibi olmaları amacıyla düzenlenen İş Başı Eğitim Programlarına yenileri eklendi. Bu kapsamda yeni açıklanan programlar, kursların açıldığı şehirler ve sağlanan imkanları sizlere aktarıyoruz. 

İŞKUR İŞ BAŞI EĞİTİM PROGRAMLARI

İŞKUR üzerinden yayımlanan program duyurularına göre 11 ilde program başvuruları devam ediyor. Bu programlar ile adaylar kurslara katılım hem cep harçlığı hemde iş sahibi olabilirler. Bu çerçevede açık olan kursların bulunduğu iller şunlar; Iğdır, İstanbul, Van, Mersin, Kocaeli, Ankara, Antalya, Kırşehir, Bursa, Kırklareli, Kocaeli, İzmir.

BAŞVURU KOŞULLARI

İŞKUR’da yayımlanan duyuru detaylarına göre İş Başı Eğitim Programlarına katılmak için bazı koşullar bulunuyor. Bu koşullar şunlar;

Kuruma kayıtlı işsiz olmak, 15 yaşını tamamlamış olmak, İşverenin birinci veya ikinci dereceden kan hısmı veya eşi olmamak, Emekli olmamak, Programın başlama tarihinden önceki üç aylık dönemde programa başvuru yapan işverenin çalışanı olmamak, Program başlangıcından önceki son 1 ayda uzun vadeli sigorta kollarına ait primi yatırılmamış olma İş ve meslek danışmanlığı hizmetlerinden faydalanmış olmak.

GÜNLÜK 77 TL CEP HARÇLIĞI

İş Başı Eğitim Programlarına katılan adaylara günlük 77 TL cep harçlığı veriliyor. Ayrıca bu ücret başvuruda bulunan kişinin durumuna göre değişiyor. Buna göre; İş Başı Eğitim Programlarına katılan adaylara zaruri ihtiyaç gideri için 77,70 TL ödeme yapılıyor. Bu tutar öğrenciler için 58,27 TL ve işsizlik ödeneği alanlar için ise 38,85 TL. 

Bu programlara başvuruda bulunacak adaylar İŞKUR’un web sayfası üzerinden yada İŞKUR Müdürlüklerinden başvurularını yapabilirler.

İŞKUR Destek Programları ve İş İmkanlarından Haberdar Olmak için uygulamamızı telefonunuza indirin.

Andorid uygulamamız için TIKLAYINIZ

Facebook Sayfamız için TIKLAYINIZ

Twitter Sayfamız için TIKLAYINIZ

İnstagram Sayfamız için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanlari.com

Kamuilanlari.com ÖZEL HABER

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir