Ekonomi

Evlenen Gençlere Ev Almaları İçin Devlet Desteği

Ev sahibi olmak isteyen vatandaşlara devlet tarafından sağlanan yardım tutarlarında artırılmıştı. İlk kez ev sahibi olacak vatandaşlar için devlet önemli miktarda destek sunuyor. Eğer evlenecek bir çift bu destekten faydalanmak istiyorsa ayrı ayrı faydalanabiliyor ve daha yüksek tutarlarda destek alabiliyor. 

Peki devlet tarafından sağlanan konut desteğini almak için neler yapmak gerekiyor? Başvuru şartları ve yapılması gereken işlemler neler? Kamuilanlari.com olarak sizlere ana başlıkları ile haberimizde aktarıyoruz. 

YENİ EVLENECEK ÇİFTLERE KONUT DESTEĞİ

Yeni evlenecek çiftlere sağlanan konut desteğinde, sistem şu şekilde işliyor. Bankalardan konut hesabı açılıyor, bu hesaba düzenli olarak belirli miktarlarda para yatırılıyor. En az 3 yıl en fazla 5 yıl olarak yatırılan bu tutar sonunda devlet yatırdığınız miktara bağlı olarak destek sağlıyor. Para yatırılan süre boyunca ise yatırdığınız paraları sadece belirtilen oranlarda çekebiliyorsunuz. 

Konut Desteği Tutarları

Devlet tarafında sağlanan konut desteğinden faydalanmak isteyen vatandaşlar banka hesabından 36 ay ile 47 ay arasında para biriktirirlerse devlet katkısı yüzde 15 oluyor ve 20 bin 184 TL destek alınabiliyor. Eğer bu süre 48-59 ay olursa devlet desteği yüzde 18 oranına çıkıyor ve ödeme miktarı 21 bin736 TL oluyor. 60 ay ve daha fazla para birikimi yapanlar için devlet desteği yüzde 25 oluyor ve azami katkı tutarı 25 bin TL’ye ulaşıyor. 

Ekonomi Haberlerinden anında haberdar olmak için bizleri takip edin. 

Andorid uygulamamız için TIKLAYINIZ

Facebook Sayfamız için TIKLAYINIZ

Twitter Sayfamız için TIKLAYINIZ

İnstagram Sayfamız için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanları.com

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir