Ekonomi

Konut Sahibi Olmak isteyenlere 25 Bin TL’ye Kadar Destek

Vatandaşların konut sahibi olmaları adına başlatılan deste programında düzenleme yapıldı. Yapılan bu düzenleme ile birlikte verilen destek tutarları da artırıldı. Bundan sonraki süreçler için geçerli olacak yeni destek tutarlarına dair tüm detayları sizlerle paylaşıyoruz. 

VATANDAŞLARA KONUT DESTEĞİ

Devlet tarafından sağlanan konut desteğini almak isteyen vatandaşların sağlamaları gereken şartla ile birlikte yapmaları gereken işlemlerde bulunuyor. 

Konut desteği sisteminin mantığı, yapılması gereken işlemler ve detayları şöyle;

Devlet tarafından ev sahibi olmak isteyen vatandaşlara sağlanan konut desteğinde, sistem şu şekilde işliyor. Vatandaşlar öncelikle kankalardan konut hesabı açıyorlar. Daha sonra bu hesaba düzenli olarak belirli miktarlarda para yatırılıyor. En az 3 yıl yatırılan bu para için en fazla ödeme zamanı ise 5 yıl olarak belirlenmiş. Bu süreç boyunca yatırılan bu tutar sonunda devlet yatırdığınız miktara bağlı olarak destek sağlıyor. Para yatırılan süre boyunca ise yatırdığınız paraları sadece belirtilen oranlarda çekebiliyorsunuz. 

Konut Desteği Tutarları

Devlet tarafında sağlanan konut desteğinden faydalanmak isteyen vatandaşlar banka hesabından 36 ay ile 47 ay arasında para biriktirirlerse devlet katkısı yüzde 15 oluyor ve 20 bin 184 TL destek alınabiliyor. Eğer bu süre 48-59 ay olursa devlet desteği yüzde 18 oranına çıkıyor ve ödeme miktarı 21 bin736 TL oluyor. 60 ay ve daha fazla para birikimi yapanlar için devlet desteği yüzde 25 oluyor ve azami katkı tutarı 25 bin TL’ye ulaşıyor. 

Destek Haberlerinden Haberdar Olmak için bizleri takip edin.

Andorid uygulamamız için TIKLAYINIZ

Facebook Sayfamız için TIKLAYINIZ

Twitter Sayfamız için TIKLAYINIZ

İnstagram Sayfamız için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir