Ekonomi

KOSGEB Oto Yıkama Desteği Nasıl Alınır?

Oto yıkamacılık faaliyetleri için KOSGEB’in desteği yeni girişimcilere müjde oldu. KOSGEB daha önceden girişimciler için 50 bin TL değerinde hibe ve 100 bin TL değerinde geri ödemesi olmayan destekler sundu.

Şimdi de oto yıkama desteği ve Kosgeb halı yıkama projesi 2019 benzeri yeni projeler ile esnafların yüzünü güldürmeye devam ediyor.

KOSGEB Oto Yıkama Desteği Başvurusu için İş Planı Örneği Gerekli Midir?

Oto yıkama dükkanı açmak isteyen esnafların öncelikle oto yıkama iş Planı Örnekleri hazırlamaları ve bu iş planları ile birlikte başvuruda bulunmaları gerekiyor. Kobi destek paketlerinden yararlanmak isteyen esnaflar bu iş planını hazırlamadıkları takdirde başvurularını tamamlamamış oluyorlar.

KOSGEB Oto Yıkama Desteği Başvurusu için NACE kodları

KOSGEB tarafından yalnızca oto yıkamalar için destek değil, oto sanayide yer alan tamir ve yedek parça gibi diğer alanlarda da bu destek paketi ile birlikte destek sağlanıyor. Kamu İlanları sitesi olarak bu desteklerden size bahsedeceğiz.Bu desteklerden faydalanmak için ise dükkanı açan kişilerin NACE kodu hakkında bilgi sahibi olmaları gerekiyor. Bu sektörde hizmet vermek isteyen kişiler G kodlu NACE den yararlanacaklardır.

Kosgeb oto yıkama Nace kodu ile birlikte;

  • G kategorisinden faydalanmak isteyen kişiler;
  • motorlu araçların satış ve onarım işlemleri,
  • motorlu araç ticaretinin yapılması,
  • motorlu araçların parçaları ve aksesuarlarının satışının yapılması konularının hepsinde destek alınması mümkündür.

Bu alanlarda ister toptan ister perakende ticaret yapın, destekten her halükarda faydalanabilirsiniz.  alanında destek sağlanmaktadır. Oto yıkama yapmak isteyen işyeri sahipleri, başvuru formlarında özellikle G-4.2 nolu Nace kodunu formlarında belirtmelidirler. Ayrıca başvuru yapmak isteyen kişiler başvurularından önce halı yıkama fabrikası Kosgeb iş planı örneği inceledikleri takdirde, hazırladıklar iş planlarının kalitesinin arttığının ve başvuru sonuçlarının olumlu olma olasılığının arttığını göreceklerdir.

KOSGEB Oto Yıkama Desteği Başvurusu için Gerekli Şartlar Nelerdir?

  • 22 saatlik eğitime katılmak ve bu eğitimden sertifikası alınması zorunludur.
  • Uygulanması mümkün iş planı olması,
  • Ön başvuru yapılarak başvurudan onay alınmış olması zorunludur.
  • İşletmenin açık ve hazır halde olması,
  • Harcamaların faturalandırılmış olarak KOSGEB’e gösterilmesi gerekmektedir.

Kamuilanlari.com Özel İçerik

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir