Ekonomi

Maaşlarına Zam Bekleyen Çalışanlarına Daha Önceden Verilen Zamlarda İptal Edildi

Türkiye geneli farklı belediye başkanlıklarında çalışan işçilerin çok önemli bir kısmı maaşlarında iyileştirmeler bekliyor. 

Zaman zaman bu konuda çeşitli gelişmeler yaşansada zam alabilen işçilerin oranı çok az miktarda kalıyor. Enflasyonun da yüksek olduğu bu dönemde heran maaşlarına zam bekleyen çalışanlara hiç beklemedikleri bir gelişme ile karşı karşıya kaldılar. 

BELEDİYE İŞÇİLERİNİN MAAŞ ZAMMI GERİ ALDINI

Samsun Büyükşehir Belediyesi ile Belediye-İş Sendikası arasında, 28 Kasım 2018 tarihinde 2 bin 169 işçiyi kapsayan toplu iş sözleşmesi imzanlamıştı. O dönem belediye başkanlığı görevinde bulunan AK Partili Zihni Şahin, yerel seçimlerde görevini yine AK Partili Mustafa Demir’e bırakmıştı.

Eski başkan tarafından Belediyeye bağlı Atakent Limited ile SASKİ Genel Müdürlüğü’ne bağlı Kültür Turizm AŞ’de çalışan işçilere verilen zam ise yeni başkan tarafından geri alındı. Konuya ilişkin açıklamda bulunan Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Ekonomik olarak iyi durumda değiliz. Krediyle maaş ödüyoruz, ifadelerini kullandı. 

Alınan bu karar sonrası belediye çalışanlarına daha önceden yapılan yüzde 17,65 oranında yapılan zam iptal edildi. Belediye çalışanlarının maaşları Kasım 2018 öncesine döndü. 

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir