Ekonomi

Muharip Gazilere Faizsiz Konut Kredisi

Gazilere faizsiz konut kredisi ve ihtiyaç kredisi çoğu banka tarafından sıfır faizli bir şekilde verilmektedir. Muharip gazilere kredi veren birçok banka bulunmaktadır ve bu bankalar düşük faiz oranları uygulamaktadır.

Gazilerin konut kredisini alabilmek için bazı şartlara uyum sağlamaları gerekmektedir. Şartları yerine getirip tam belge ile başvuru yapan muharip gazilerinin başvuruları kabul edilmektedir.

Muharip Gazi Unvanı Kimlere Verilir?

Muharip gazi tanımı temel olarak Türk Silahlı Kuvvetleri ile savaşa katılmış askerlere denilmektedir. Türk Silahlı Kuvvetleri ile birlikte fiilen katılım gösteren kişilere muharip gazi denilmektedir. Muharip gaziler için birçok avantaj ve haklar bulunmakta olup faizsiz kredi gibi seçenekler de mevcuttur.

Muharip Gazilerin Hakları Nelerdir?

Muharip gazilerin birçok hakkı bulunmakta olup bu haklar birinci dereceden akrabalarını da kapsamaktadır. Muharip gazilerin haklarını şu şekilde sıralamamız mümkündür;

  • Emlak vergisinden muaf olma
  • Devletin sosyal alanlarını, tesislerini, konaklamalarını, bakımevlerini ücretsiz kullanma
  • Seyahat hakkı
  • Eşi var ise eşi içinde ücretsiz seyahat hakkı
  • Vergi muafiyeti
  • Faturalarda indirim
  • Çocuklarına burs hakkı verilmesi
  • Çocuklarına iş hakkı verilmesi
  • Şeref aylığı bağlanması
  • Çoğu kurum ve yerde öncelik hakkı gibi birçok hakları bulunmakta olup en önemli haklarından birisi ise;

Faizsiz konut kredisi alma hakkıdır. Faizsiz konut kredisi muharip gazilere verilmekte olan bir kredi türüdür ve Toplu Konut İdareleri tarafından sağlanmaktadır.

Gazilere Faizsiz Konut Kredisi

Gazilere verilmekte olan konut kredisi Toplu Konut İdareleri tarafından verilmektedir. Sadece muharip gazilere değil; ailelerine, dullara, yetimlere, vazife malullerine verilmekte olan bir kredi türüdür. Muharip gazilerin konut kredi miktarı 114 bin Türk Lirası olup vade süresi bankalara göre farklılık göstermektedir.

Ziraat Bankası Gazi Kredisi

Ziraat Bankası gazi kredisi vermekte olan bir bankadır ve kamu bankası olduğu için gazilere sıfır faizli kredi verebilmektedir. Konut kredisinin yanı sıra ihtiyaç kredisi de veren Ziraat Bankası herhangi bir ek işlem ücreti de talep etmemektedir. Konut kredisi almak isteyen gaziler Sosyal Güvenlik Kurumundan talep edecekleri belge ve başvuru formları ile birlikte Ziraat Bankasına başvuru yapabilmektedir.

Kamuilanlari.com Özel İçerik

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir