Personel Alımı

En az 60 KPSS puanı ile Zabıta Memuru alımı yapılacak!

Muğla ili Marmaris Belediye Başkanlığı tarafından yayımlanan son ilan ile bünyesinde görevlendirilmek üzere 12 yeni Zabıta Memuru alımı yapılacağı duyuruldu. Alımlarda KPSS şartı bulunduğu adaylar için belirtildi.

Marmaris Belediye Başkanlığı yayımaldığı ilanda belirttiği KPSS taban puanı, unvanı, sınıfı, kadro derecesi, niteliklere uyan ve 657 sayılı devlet memurları kanunu çerçevesindeki şartları taşıyan adaylar için 12 kontenjanla Zabıta Memuru alacağını belirtti. Belediye alımlar için hangi şartları arıyor? Alımlarda KPSS puanının en az kaç olması gerekmekte? İşte tüm detaylar…

Belediye 12 kontenjan ile Zabıta Memuru alacak!

Muğla ili Marmaris Belediye Başkanlığı belirttiği nitelik ve şartlara uyan adaylar arasından 12 kontenjan ile Zabıta Memuru alımları yapacağını duyurdu. Alımlar için adayların 657 sayılı devlet memurları kanunu kapsamında belirtilen şartlara haiz olması gerektiğini belirtti. Bu kanuna göre adaylar T.C. vatandaşı olmak, kamu haklarından mahrum olmamak, görevini yapmaya engel herhangi bir özrünün bulunmaması, erkekler için askerlik ile ilişiğinin olmaması şartları sunulmaktadır.

Bununla beraber adaylarda aranan özel şartlar ise;

KPSS puanından en az 60 Puan almış olmak

Daha önce çalıştığı kurumlardan ahlaki veya disiplinsizlik gibi sebeplerde atılmamış olmak

Belediye Zabıta Yönetmeliğinin özel şartlarına haiz olmak

Boyunun erkeklerde 1.67, kadınlarda 1.60 olması

30 yaşından büyük olmamak

Başvuru detayları…

Belediye tarafından belirtilen özel ve genel şartlara uyum sağlayan adaylar 11 Aralık 2023 tarihinde başlayacak olan personel alımlarına başvurularını gerçekleştirebilecekler. Başvuruların şahsen yapılacağı Belediye tarafından belirtilirken adayların başvuru esnasın istenilen belgeleri eksiksiz ibraz etmesi gerektiği de vurgulandı. Başvurular için son tarih 5 Ocak 2024 tarihi olurken eksik bilgi veya belgeler ile yapılan başvuruların kabul edilmeyeceği belirtildi.

Başvuruları değerlendirilen adaylar sözlü ve uygulamalı sınavlara tabi tutulacaklar. Sınav belgeleri, bilgiler ve detayları ilgili belediyenin resmi sayfası üzerinden yayınlanacaktır. Başvuruda bulunan adayların ilgili siteleri yakından takip etmesi süreç için önemli olmaktadır.

İlgili Makaleler