Ekonomi

Gümüş rekor tazeledi altının tahtını devirdi: Gümüş yatırımcısı bu yıl yüzde 41 kâr etti!

Yatırımcıların güvenli liman olarak gördüğü altın değerini yitiriyor. Piyasaların analizini gerçekleştirerek yatırım konusunda arayışa geçenlere yol gösteren İslam Memiş altın ve dolar yatırımı dışında daha değerli bir kazanç kapısı olduğunu açıkladı.

Memiş yıl sonu yaklaşırken özellikle piyasalara yönelik altın ve dolar kurunun son durumunu açıklayan yorumlarda bulundu. Kritik yorumları özellikle altın yatırımcılarının hedefindeydi.

ALTIN YATIRIMCISININ YÜZÜNÜ GÜLDÜRDÜ!

2022 yılı bir önceki yıla göre özellikle altın ve gümüş paritesinde yatırımcısının yüzünü güldürmüştü. İslam Memiş konu üzerine; “Gram altın şu anda 1.081 seviyesinde 2022 yılının başlangıcında 775 TL olan gram altın yatırımcısına şu anda yıl biterken 310 TL kazandırdı” diyerek sözlerini ifade etti.

2022 yılı içerisinde yaşanan olumsuzluklar Rusya -u süreçte yaşanan bu baskıya rağmen yıl biterken yatırımcısına ciddi oranda kazanç sağlatan değerli bir maden olma özelliğini de korudu.

GÜMÜŞ REKOR TAZELEDİ!

Öte yandan yalnızca altın değil gümüşte de durum farklı değildi. İlk kez bu yıl gram altından daha fazla getiriye sahip oldu. Gümüş yatırımcıları yıl başlangıcında 9,92 seviyelerinde adım atmışken yılın bitimine sayılı günler kala 14 TL seviyesinden satışı yapabiliyor. Bu durum %41 seviyesinde kazanç sağlandığı anlamına geliyor.

İslam Memiş’in tüm bu verileri sayısal olarak analiz edildiğinde yıl başlangıcında 100.000 TL’lik altın almış olan bir kişi yılı kapatırken 140.000 TL olarak kâr etmiş oldu. Yıl başlangıcında 100.000 TL’lik gümüş almış olan bir kişi yıl bitiminde 141.000 TL yaparak yılbaşındaki yatırımından kâr elde etmiş oldu.

İlgili Makaleler