Ekonomi

İslam Memiş Çarpıcı Açıklamalarda Bulundu! Gıda Krizi ile İlgili Şok Detaylar Verdi! Fiyat Artışlarının Başında Olduğumuzu Söyledi!

Yaptığı isabetli yorumlar ve tahminler ile tasarruf sahiplerinin çok takip ettiği ekonomistlerin başında gelen İslam Memiş gıda fiyatları ve dünya sistemi ile ilgili yorumlarda bulundu.

Altın ve para piyasaları uzmanı İslam Memiş, gıda krizi ile ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu. Temel gıda fiyatların daha başında olduğumuz söyleyen Memiş, yatırımcıların varlıklarını ellerinde tutmaları gerektiğini söyledi.

Geçmişin geçmişte kaldığını söyleyen İslam Memiş, sistemin hızla değiştiğini ve ayak uyduramayanın oyunun dışında kalacağını söyledi. Fiyat artışlarına karşı şikayetlerin yersiz olduğunu söyleyen uzman isim, sistemin soygun yapmaya yönelik olduğunu ve varlık sahiplerinin ellerindeki her şeyi almayı planladıklarını söyledi.

Varlıklarınızı Satmayın Önerisi Yaptı

Fiyat artışlarının bir yerden sonra bir şey ifade etmeyeceğini çünkü paranın bir değeri kalmayacağını bu nedenle parası olanların bir süre sonra satın alacak bir şey bulamayacağını ifade etti. Bin yıldır devam eden ekonomi sisteminin artık değişeceğini sözlerine ekledi.

ABD Merkez Bankası’nın 22 yıl sonra ilk kez 50 baz puan faiz artışı yaptığının altını çizen İslam Memiş, bunun altın fiyatlarına doğrudan yansıyacağını çünkü altının dolardan destek aldığını söyledi.

Karpuz Dilim Olarak Satılacak

Ekonomik krizin ülkelerde farklı önlemler alınmasına sebep olduğunu söyleyen Memiş, Çin ve Hindistan gibi nüfusu yüksek ülkelerin gıda stoku yaptığının altını çizdi. Ülkemizde kriz önlemleri adına komik tartışmalar yapıldığını ifade eden Memiş, kıtlık ekonomisinin çok yakınımızda olduğunu söyledi.

Gıda ürünlerinde yaşanan fiyat artışlarının başında olduğumuzu söyleyen uzman isim, ilerleyen zamanlarda ucuz gıda diye bir şey kalmayacağını hatta karpuzun bile dilim dilim satılacağını söyledi.

Tüm dünyada gıda krizi yaşanırken, en çok çöpe ekmek atan ülkenin Türkiye olduğunu söyleyen İslam Memiş, buğday ile ilgili önemli devlet teşviklerinin geldiğini ve ekmek fiyatlarının şu an çok ucuz olduğunu ilerleyen zamanlarda zam geleceğini iddia etti.

İlgili Makaleler