Personel Alımı

50, 55 ve 60 KPSS ile ve KPSS’siz 19 Bin 540 Düz Memur, Polis, Asker, Sözleşmeli Personel Alınıyor

Devlet kurumları yayımladıkları kamu personel alımı ilanları kadrolarında oluşan personel açığını gidermeyi amaçlıyorlar. Bu kapsamda DPB, İŞKUR, Basın İlan Kurumu ve Resmi Gazete üzerinden personel alım ilanları yayımlayan devlet kurumları 20 bine yakın personel alımı yapacaklar. 

Çeşitli meslek gruplarında farklı özelliklere sahip adaylara yönelik yayımlanan bu personel alım ilanlarında yer alan tüm detayları kurum kurum liste olarak sizlere aktaracağız. 

İşte kurum kurum personel alım ilanları ve detayları;

KAMUYA 19 BİN 540 PERSONEL ALIMI YAPILIYOR

Kamu kurumlarına yapılan bazı personel alımları KPSS puan sıralaması esasına göre yapılıyor. Ancak bazı kurumların personel alım ilanlarında KPSS şartı bulunmuyor. 

En az lise mezunu düzeyinden yapılan personel alım ilanlarında ayrıca önlisans mezunları ve lisans mezunu adaylar içinde kamu personeli ilanları yer alıyor. Peki hangi kurum karç personel alımı yapıyor. İşte bu detaylar;

HANGİ KAÇ PERSONEL ALIMI YAPIYOR?

Haberimizin başında belirttiğimiz kamuya çeşitli meslek gruplarında 19 bin 540 personel alımı yapılıyor. Bu alımları yapacak olan devlet kurumları alım yapacakları personel sayısı şu şekilde.

Asker Alımı: Milli Savunma Bakanlığı Deniz Kuvvetleri Komutanlığı bünyesinde görevlendirmek üzere Muvazzaf Subay alımı yapıyor. Alımlara başvurular 60 KPSS ile yapılıyor. 

Polis Alımı: Polis Akademisi Başkanlığı, Emniyet Genel Müdürlüğü bünyesinde görevlendirmek üzere PMYO kapsamında 2500 Polis alımı yapıyor. Lise mezunu adaylar ilana KPSS’siz başvuru yapabilecek.

Düz Memur Alımı 1: Adalet Bakanlığı, Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü bünyesinde görevlendirmek üzere 5000 Memur alımı yapıyor. İlana başvurular KPSS şartsız. 

Düz Memur Alımı 2: Sağlık Bakanlığı merkez ve taşra teşkilatı birimlerinde görevlendirmek üzere 12000 sözleşmeli personel alımı yapıyor. İlana 50 KPSS puanıyla başvuru yapılabilir. 

Kadrolu Memur Alımı: Tüürkiye Cumhuriyet Merkez Bankası yayımladığı bir duyuru ile 40 kadrolu memur alımı yapacağını duyurdu. İlana başvurular 80 KPSS puanıyla yapılabilecek. 

BAŞVURU KOŞULLARI

Devlet kurumları personel alım ilanlarında adayların sağlamaları gereken şartları bir bir ilan eder. Bu başvuru şartları her kurumun her ilanı için geçerli olan DMK’da yer alan genel başvuru şartlarını içerir.

Bunun dışında adayların kurumların ilanlarında yer alan meslek gruplarında bulunan özel başvuru şartlarını sağlamaları istenir. Bu şartlar öğrenim, KPSS ve deneyim koşullarından oluşur. 

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak ve Kamu haklarından mahrum bulunmamak. Erkek adayların askerlik durumu itibariyle; Askerlikle ilgisi bulunmaması, askerlik çağına gelmemiş bulunması veya askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak. Görevini yapmaya engel sağlık sorunu bulunmamak. KPSS, Öğrenim ve Diğer Özel şartları sağlamak.

İlan Detayları

İlanlara dair merak edilen her konu ve ilan metni için aşağıda yer alan bağlantıları kullanabilirsiniz.

Asker Alım ilanı için TIKLAYINIZ

Polis Alım ilanı için TIKLAYINIZ

Düz Memur Alım ilanı için TIKLAYINIZ

Kadrolu Memur Alım ilanı için TIKLAYINIZ

Sağlık Bakanlığı 2 bin 243 lise mezunu personel alım ilanı için TIKLAYINIZ

Sağlık Bakanlığı 2 bin 592 önlisans mezunu personel alım ilanı için TIKLAYINIZ

Sağlık Bakanlığı 7 bin 165 lisans mezunu personel alım ilanı için TIKLAYINIZ

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir