Personel Alımı

50, 60 ve 70 KPSS İle 593 Memur, Hizmetli, Hademe Alımı Yapılıyor

Milli Savunma Bakalığı (MSB), EMniyet Genel Müdürlüğü (EGM) ve Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD) Genel Müdürlüğü yayımladıkları ilanlar ile personel alımları gerçekleştiriyorlar. 

Bu 3 kamu kurumu tarafından yayımlanan personel alım ilanlarında yer alan açık kadrolar, adaylarda aranan genel başvuru koşulları, ilanlara başvuru sürecine dair ayrıntıları siz okuyucularımıza aktarıyoruz. 

İşte personel alım ilanlarına dair bilinmesi gereken ayrıntılar. 

KADRO BİLGİLERİ

Personel alımları için yayımlanan ilanlarda, Milli Savunma Bakanlığı 165, Emmiyet Genel Müdürlüğü 72 ve Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları Genel Müdürlüğü de 356 personel alımı yapacağını duyurdu.

Bu alımlarda MSB personel alımı KPSS şartını KPSS’ye girmiş olmanın yeterli olacağını olarak belirledi. TCDD için KPSS şartı en az 60 puan, EGM için ise en az 70 puan. 

HANGİ KADROLARDA ALIM OLACAK?

MSB 165 personel alımı; Mühendis, Hesap Sorumlusu, VHKİ, Hukuk Uzmanı, Teknisyen, İş Güvenliği Uzmanı, Psikolog, Aşçı, Gemi Adamı Öğretmeni, Teknisyen, Hademe, Hizmetli, Berber, Uzman, Psikolog, Sosyal Medya Uzmanı, Coğrafyacı, Mal Sorumlusu, Memur.

EGM 72 personel alımı; Aşçı ve Hizmetli

TCDD 356 personel alımı; 86 tren teşkil işçisi, 42 demiryolu yol yapım, bakım ve onarım makinesi operatörü, 188 demiryolu hattı bakım onarımcısı, 40 liman vinç operatörü.

BAŞVURU KOŞULLARI

İlanlara başvuruda bulunacak için genel ve özel şartlar aşağıda ana başlıklarıyla yer alıyor. 

Türk Vatandaşı olmak, Her kadro için belirlenen yaş şartını sağlamak, Kamu haklarından mahrum bulunmamak, Askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş olmak, askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş ya da yedek sınıfa geçirilmiş olmak (Yapılacak sınavlar sonucu başarılı olan ve Emniyet Teşkilatına atanmaya hak kazanan adaylardan istenilecek), Sağlık Yönetmeliğinde belirtilen sağlık şartlarını taşımak. Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması sonuçları olumlu olmak.

İLANLARA DAİR DETAYLAR

Söz konusu alım ilanlarına başvuruda bulunacak olan adaylar için aşağıda ilan metinlerini aktarıyoruz. 

MSB 165 personel alım ilanı için TIKLAYINIZ

EGM 72 personel alım ilanı için TIKLAYINIZ

TCDD 356 personel alım ilanı için TIKLAYINIZ

Kamu personeli alımları ilgili gelişmelerden anında haberdar olmak için bizleri takip edin. 

Andorid uygulamamız için TIKLAYINIZ

Facebook Sayfamız için TIKLAYINIZ

Twitter Sayfamız için TIKLAYINIZ

İnstagram Sayfamız için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir