Personel Alımı

50, 60 ve 70 KPSS Şartıyla 541 Kamu Personeli Alımı Yapılıyor

Devlet Personel Başkanlığı ile Türkiye İş Kurumu üzerinden 3 farklı kamu kurumuna ait ilanlar yayımlandı. Bu kamu kurumları yayımladıkları ilanlarında lise, önlisans ve lisans mezunu olmak üzere toplam 541 kamu personeli alımı yapacaklarını duyurdular. 

Alımlar ise kurumların taşra teşkilatlarında yer alan birimlerine yapılacak. Ayrıca 3 kurumda 3 farklı KPSS puan şartıyla alımlarını yayımladılar. Buna göre alım yapacak kurum ve kadro bilgileri şunlar. 

ALIM YAPACAK KURUMLAR

Haberimizi başlığında belirttiğimiz gibi 50, 60 ve 70 KPSS puanıyla memur alımı yapılacak. KPSS puan şartına göre  kadro ve kurum detayları şunlar. 

70 KPSS PUANIYLA 20 MEMUR ALIMI

Orman Genel Müdürlüğü, Devlet Personel Başkanlığı’nın resmi internet sayfasından yayımladığı duyurusunda 20 Orman Muhafaza Memuru alımı yapacağını açıkladı. Bu ilana üniversitelerin önlisans bölümlerinden adayların başvuru yapabileceği belirtilirken başvuru şartı olarak adayların en az 70 KPSS puanına sahip olmaları istendi. 

60 KPSS PUANIYLA 356 PERSONEL ALIMI

Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD) tarafından yayımlanan personel alım ilanı sonradan düzeltildi. DPB’den yayımlanan ilanda 86 tren teşkil işçisi, 42 demiryolu yol yapım, bakım ve onarım makinesi operatörü, 188 demiryolu hattı bakım onarımcısı, 40 liman vinç operatörü alımı yapılacağı açıklandı.

50 KPSS PUANIYLA 165 MEMUR ALIM İLANI

Milli Savunma Bakanlığı (MSB) 2019 yılı sivil memur alım ilanında 165 memur alımı yapacağını ilan etti. Söz konusu alım ilanına KPSS’ye giren her adayın başvuru yapabileceği açıklandı. İlanda yer alan açık kadrolara göre alımlar lise, önlisans ve lisans mezunu adaylar arasından yapılacak. Alım yapılacak kadrolar; Hademe, Hizmetli, Berber, Uzman, Psikolog, Sosyal Medya Uzmanı, Coğrafyacı, Mal Sorumlusu, Memur. Mühendis, Hesap Sorumlusu, VHKİ, Hukuk Uzmanı, Teknisyen, İş Güvenliği Uzmanı, Psikolog, Aşçı, Gemi Adamı Öğretmeni, Teknisyen.

BAŞVURU ŞARTLARINI GÖRÜNTÜLEMEK İÇİN

İlan metinlerinde yer alan kadrolar için başvuru yapmayı düşünen adaylar aşağıda yer alan bağlantılar üzerinden ilanlara ulaşabilir.

50 KPSS Puanıyla Memur alım ilanları için TIKLAYINIZ

60 KPSS Puanıyla Memur alım ilanları  için TIKLAYINIZ

70 KPSS Puanıyla Memur alım ilanları için TIKLAYINIZ

Kamu Personeli alım ilanlarından ve başvuru sürecinden anında haberdar olmak için bizleri takip edin. 

Andorid uygulamamız için TIKLAYINIZ

Facebook Sayfamız için TIKLAYINIZ

Twitter Sayfamız için TIKLAYINIZ

İnstagram Sayfamız için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir