Personel Alımı

50 ve 70 KPSS Puan Şartıyla Hademe, Hizmetli ve Güvenlik Görevlisi Alınıyor

Kamu kurumları yayımladıkları ilanlar ile kamu personeli alımı yapmaya devam ediyorlar. Kadrolarında oluşan personel ihtiyacını gidermeyi amaçlayan kamu kurumları çeşitli pozisyonlarda alımlar yapıyorlar. Bu haberimizde siz okuyucularımıza 50 KPSS puan şartı ve 70 KPSS puan şartıyla yayımlanan alım ilanlarını derledik.

Söz konusu bu alım ilanlarına ilişkin bilinmesi gereken ayrıntıları ve bu alımlar için yayımlanan ilan detaylarını haberimizde bulabilirsiniz. 

ALIM YAPACAK KURUMLARIN LİSTESİ VE KADRO BİLGİLERİ

Yayımladıkları ilanlar ile kamu personeli alımı yapacağını ilan eden 3 kurum arasında Milli Savunma Bakanlığı, Emniyet Genel Müdürlüğü ve Adalet Bakanlığı yer alıyor. 

Milli Savunma Bakanlığı yayımladığı ilanında adayların KPSS’ye girmiş olması şartıyla yani en düşük KPSS puanına sahip olsalar bile başvuru yapabilecekleri 165 memur alım ilanı yayımladı. EGM ilanında kadrolu hizmetli alımı yapacağını açıklamıştı. Adalet Bakanlığı ise Güvenlik Görevlisi alımları için DPB’de ilan yayımladı.

İLANLARA BAŞVURU KOŞULLARI

Bilindiği üzere devlet kurumlarında görev almak isteyen her adayın sağlaması gereken genel koşullar bulunuyor. Bu koşullar her alım ilanında ortak olup kadro gözetmeksizin tüm adayların sağlaması gerekir. 

Bu koşulların yanında ayrıca alımlarda belirleyici olan özel koşullar bulunuyor. Bu özel koşullar ise alım yapan kurumun alım yapacağını ilan ettiği kadronun gerekliliklerine göre belirlediği koşullardır. 

Genel olarak bu genel ve özel koşulları Kamuilanlari.com olarak sizlere aşağıda aktarıyoruz.

657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48’inci maddesinde belirtilen genel ve özel şartlara sahip olmak; Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olmak, 18 yaşını tamamlamış olmak, Kamu haklarından mahrum bulunmamak, Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak, Askerlik durumu bakımından; askerlikle ilgisi bulunmamak, askerlik çağına gelmemiş bulunmak veya askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak, (Bedelli askerliğe müracaat eden adaylar başvuru yapabilir.), Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak,

Özel koşulları arasında alım yapılacak kadro gerekliliklerine göre belirlenen öğrenim koşuluna haiz olmak, Talep edilen KPSS puan şartını sağlamak, Sürücü belgesi, deneyim, sertifika, evrak ve bu tür koşulları yerine getirmek. 

BAŞVURULARA DAİR BİLİNMESİ GEREKENLER

Adalet Bakanlığı, Emniyet Genel Müdürlüğü ve Milli Savunma Bakanlığı tarafından yayımlanan personel alım ilanlarına başvırı süredi devam ediyor. Gerekli koşullara haiz adaylar başvuruda bulunabilirler. Bu üç kurumun kamu personeli alımı detayları için sizlere aşağıda ilan detaylarına ulaşabileceğiniz bağlantıları aktarıyoruz.

Adalet Bakanlığı Ocak 2019 Memur Alımı (Güvenlik Görevlisi, Stajyer Kontrolör ve Aşçı)

MSB VHKİ, Memur, Hizmetli ve Hademe Alımı Yapıyor

EGM Kadrolu 72 Aşçı ve Hizmetli Alıyor (En Az Lise Mezunu)

Kamu alım ilanlarına dair gelişmeleri takip etmek için bizleri takip edin…

Andorid uygulamamız için TIKLAYINIZ

Facebook Sayfamız için TIKLAYINIZ

Twitter Sayfamız için TIKLAYINIZ

İnstagram Sayfamız için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanları.com

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir