Personel Alımı

55 KPSS Puanı ile Başvuru Yapılabilecek 11 Bin 658 Devlet Memuru Alım İlanı

ÖSYM tarafından geçtiğimiz günlerde yayımlanan KPSS rapounda sınava giren adayların aldıkları puanlara göre değerlendirmesinde, en fazla adayın 50 ve 70 puan aralığında olduğu bildirildi. Kamu İlanları olarak bizlerde bu puan aralığında bulunan adayların başvuru yapabilecekleri personel alım ilanlarını derledik. 

ALIM İLANLARI VE KAMU KURUMLARI

Devlet kurumları tarafından yayımlanan söz konusu alım ilanlarında çok sayıda kadroda personel alımları yapılıyor. Bu alımlar KPSS’ye girmiş olmak şartıyla, 500 KPSS puan şartıyla ve 55 KPSS puan şartıyla yayımlanan ilanlardan oluşuyor. 

Bu ilanlar arasında sözleşmeli kamu personel alım ilanları, kadrolu memur alım ilanları KPSS B grubu personel alım ilanları yer alıyor. 

Bu ilanları yayımlayan kurumlar arasında ise kadro sayıları bakımdan dikkat çeken kamu kurumlar arasında Diyanet İşleri Başkanlığı 9 bin 500 personel alım ilanınya birinci sırada bulunuyor. DPB’yi ise TCDD 356 personel alımı, MSB’nin 165 personel alım ilanı ve üniversitelerin sözleşmeli personel alımları bulunuyor.

KİMLER MEMUR ALIM İLANLARINA BAŞVURU YAPABİLİRLER?

Devlet memuru alımı için yayımlanan personel alım ilanlarına başvuruda bulunacak adayların bazı şartları sağlamaları gerekiyor. Bu şartlar genel ve özel olarak ikiye ayrılırken özel şartlar ise her kuruma, her kadroya göre farklılık göstermekte.

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum bulunmamak, Kadrolar için belirlenen öğrenim seviyesinden mezun olmak, Erkekler için askerlik durumu itibariyle; Askerlikle ilgisi bulunmamak, Askerlik çağına gelmemiş bulunmak, Askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak, Deneyim ve Yaş şartı gibi şartları sağlamak, 657 sayılı Kanunun 53 üncü madde hükümleri saklı kalmak kaydı ile görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak. Güvenlik soruşturması ve/veya arşiv araştırması sonucunda, atanmaya engel bir durum bulunmamak. İlgili KPSS puan türünden asgari KPSS puan şartını sağlamak. 

İLAN METİNLERİ

İlanlara dair tüm ayrıntıları görüntülemek için aşağıda yer alan bağlantıları kullanabilirsiniz.

Diyanet İşleri Başkanlığı (DİB) 9 Bin 500 Sözleşmeli Personel Alım İlanı

İl İl KPSS Şartsız Belediye Memuru ve İşçisi Alım İlanları Listesi

TÜM İLANLAR: KPSS Puanı 60 Puandan Düşük Adayların Başvuru Yapabilecekleri Memur Alım İlanları

Üniversite Hastanelerine Sözleşmeli Personel Alımı Yapılıyor

Kamu Personel ilanlarından anında haberdar olmak için bizleri takip edin. 

Andorid uygulamamız için TIKLAYINIZ

Facebook Sayfamız için TIKLAYINIZ

Twitter Sayfamız için TIKLAYINIZ

İnstagram Sayfamız için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir