Personel Alımı

55 KPSS Puanı İle VHKİ ve Düz Memur Alım İlanı Yayımlandı

Evreşe Belediye Başkanlığı yayımladığı bir ilan ile KPSS puan sıralaması esasına göre memur alımı yapacağını ilan etti. Belediye tarafından personel alım ilanında 657 sayılı Devlet Memurları Kanununa tabi olarak istihdam edilmek üzere ve açıktan atama yoluyla Memur alınacağı ilan edildi. 

55 KPSS PUAN ŞARTIYLA MEMUR ALIMI

Evreşe Belediye Başkanlığı tarafından yayımlanan memur alım ilanında lisans ve önlisans mezunu adaylar arasından iki farklı kadroda memur alımı yapılacağı açıklandı. İlana göre alımlar öğrenim ve KPSS şartı şu şekilde;

Alım Yapılacak Kadrolar

Veri Hazırlama ve Kontrol İşletmeni Alımı:  2018 KPSS’den en az 55 Puan almış olmak. Ekonomi, İktisat, İşletme, Maliye veya Muhasebe Lisans programlarının birinden mezun olmak. *M.E.B.’den onaylı Bilgisayar İşletmeni Sertifikası sahibi olmak veya mezun olduğu okulda bilgisayar dersi gördüğünü belgelemek.

Düz Memur Alımı: 2018 KPSS’den en az 60 Puan almış olmak. Ekonomi, İktisat, Kamu Yönetimi Lisans Programlarının birinden mezun olmak. *M.E.B.’den onaylı Bilgisayar İşletmeni Sertifikası sahibi olmak veya mezun olduğu okulda bilgisayar dersi gördüğünü belgelemek.

Düz Memur Alımı (2): 2018 KPSS’den en az 60 Puan almış olmak. Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı, Yerel Yönetimler, İşletme Yönetimi, Muhasebe ve Vergi Uygulamaları Ön Lisans Programlarından mezun olmak. 

GENEL BAŞVURU KOŞULLARI

Yukarıda yer alan özel başvuru koşullarını sağlayan adaylar ayrıca kurum tarafından belirlenen diğer koşulları da sağlamak zorundalar. 

Bu şartlar arasında; Türk vatandaşı olmak ve kamu haklarından mahrum bulunmamak. İlana başvuruda bulunacak olan erkek adaylar için askerlik durumu itibariyle; askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş bulunmak ya da askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak. Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı veya bedensel engeli bulunmamak. İlan edilen kadro için aranan diğer başvuru şartlarını taşımak. Hangi kadroya başvuru yaptığına dair dilekçe. (Her Aday Eğitim durumuna göre sadece bir kadroya müracaat edebilir.) Yaptırılacak güvenlik soruşturması sonucunda göreve başlamasında bir sakınca bulunmamak.

BAŞVURULAR NE ZAMAN YAPILACAK?

Evreşe Belediyesi personel alım ilanına başvurular 4 Mart tarihinde başlayacak olup 8 Mart tarihine kadar devam edecek. Başvuruda bulunacak adaylar başvurularını Evreşe Belediyesi Yazı İşleri Müdürlüğü Evrak Kayıt bürosuna şahsen veya iadeli taahhütlü posta yoluyla yapacaklar.

Başvuru Evrakları; 

İş Talep Formu, Nüfus cüzdanı veya kimlik kartının fotokopisi, Diploma veya Mezuniyet Belgesi aslı veya Noter onaylı sureti, Yabancı Okul Mezunları için Denklik Belgesinin aslı veya Noter onaylı sureti, KPSS Sonuç Belgesinin ÖSYM’nin sitesinden alınan doğrulama kodlu bilgisayar çıktısı, Erkek adaylar için askerlikle ilişiği olmadığına dair beyanı, Görevini devamlı olarak yapmaya engel bir durumu olmadığına dair beyanı, 2 Fotoğraf, Hangi kadroya başvuru yaptığına dair dilekçe.

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir