Personel Alımı

6 Bakanlığa Binlerce Memur ve Kamu İşçisi Alımı Yapılıyor

6 farklı bakanlık Devlet Personel Başkanlığı, kendilerine ait internet sitesi veya Türkiye İş Kurumu üzerinden yayımladıkları personel alım ilanları ile kamu personeli alımı yapacaklarını duyurdular. 

Toplam 6 bin 558 kamu personeli alımı yapılacağı alım ilanlarına dair detayları sizlere aktarıyoruz. 

ALIM YAPACAK BAKANLIKLAR

Haberimizin başlığında belirttiğimiz 6 farklı bakanlığa dair liste şöyle; Dışişleri Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, Adalet Bakanlığı ve Enerji Bakanlığı

ALIM İLANLARINA DAİR BİLGİLER

Söz konusu alım ilanlarında yer alan kadro detayları şöyle;

* Ulaştırma Bakanlığı tarafından yayımlanan personel alım ilanına göre alımlar Uzman Yardımcısı kadrosuna yapılacak ve bu alımlarda toplam 10 personel istihdamı yapılacak. 

* Dışişleri Bakanlığı, Devlet Personel Başkanlığı’nın resmi internet sitesi üzerinden yayımladığı bir duyuru ile 50 aday meslek memuru alımı yapacağını ilan etti. 

* Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı kamu personeli alım ilanında, Sanayi ve Teknoloji Uzman Yardımcısı kadrolarına personel alımı yapılacağını duyurdu. İlana göre bakanlık toplam 25 personel alımı yapacak.

* Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı tarafından yayımlanan personel alım ilanında, alımların Enerji ve Tabii Kaynaklar Uzman Yardımcısı kadrosuna 20 personel alımı yapılacağı ilan edildi. 

* Adalet Bakanlığı yayımladığı personel alım ilanında En az lise mezunu adayların başvuruda bulunabileceği 35 memur alımı yapacağını ve alımların oruma ve Güvenlik Görevlisi ile Aşçı pozisyonlarına olacağını duyurdu. 

* Sağlık Bakanlığı tarafından merakla beklenen 6 bin 409 işçi alım ilanı yayımlandı. İlanda bilgisayar sistem kurulum bakım onarım ve arıza giderme elemanı, biyomedikal cihaz teknolojileri servis destek elemanı, elektrikçi (genel), güvenlik görevlisi (silahsız), klinik destek elemanı (hastane), şoför (yolcu taşıma), veri giriş kontrol işletmeni ve yardımcı klinik elemanı ambulans sürücüsü, hasta karşılama ve yönlendirme görevlisi kadrolarından personel alımı olacağı ilan edildi. 

* Dışişleri Bakanlığı tarafından yayımlanan ikinci personel alım ilanında Hukuk Müşavirliği pozisyonuna 5 personel alımı yapılacağı açıklandı. 

İLANLARA DAİR DETAYLAR

İlanlara dair tüm kadro ve koşul detayları için aşağıda yer alan bağlantıları kullanabilirsiniz.

Dışişleri Bakanlığı personel alımı için TIKLAYINIZ

Sağlık Bakanlığı personel alımı için TIKLAYINIZ

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı personel alımı için TIKLAYINIZ

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı personel alımı için TIKLAYINIZ

Adalet Bakanlığı personel alımı için TIKLAYINIZ

Enerji Bakanlığı personel alımı için TIKLAYINIZ

Personel alım ilanlarından anında haberdar olmak için bizleri takip edin.

Andorid uygulamamız için TIKLAYINIZ

Facebook Sayfamız için TIKLAYINIZ

Twitter Sayfamız için TIKLAYINIZ

İnstagram Sayfamız için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanları.com

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir