Personel Alımı

60 KPSS Puanıyla Başvurabileceğiniz Devlet Memuru, Kamu İşçisi ve Belediye Personeli Alım İlanları

Kamu kurumları tarafından yayımlanan personel alım ilanlarını siz okuyucularımızla haberimizle anlık olarak ulaştırıyoruz. Devlet Personel Başkanlığı, Türkiye İş Kurumu veya kurumların kendi internet sitesi üzerinden yayımladıkları bu alım ilanlarında çok sayıda kadroda ve pozisyonda personel alımları yapılacağı duyuruldu. 

Bu alımlarda adaylardan adaylardan başvuru şartı olarak KPSS puanı talep ediliyor. Bu haberimizde de siz okuyucularımıza 60 KPSS ile başvuru yapılabilecek ilanları derledik.

ALIM YAPACAK KURUMLAR

Çeşitli platformlar aracılığıyla yayımladıkları ilanlar ile memur alımı yapacağını ilan eden ve KPSS şartını 50 55 ve 60 olarak belirleyen kurumlar arasında Milli Savunma Bakanlığı, TBMM Başkanlığı, Kaçkar Belediyesi, Uludure Belediye Başkanlığı, Nusaybin Belediye Başkanlığı, Mardin Derik Belediyesi, Tapu Kadastro Genel Müdürlüğü, İstanbul Üniversitesi bulunuyor.

Bu ilanların dışında ayrıca adayların başvuru yapabilecekleri belediye personeli ile İŞKUR üzerinden yayımlanan kamu ilanları bulunuyor. Bu ilanlarda ise çok sayıda kadroda personel alımları yapılıyor. 

BAŞVURU KOŞULLARI

Söz konusu alım ilanları için başvuruda bulunacak adayların DMK’da yer alan başvuru şartları ile birlikte sağlamaları gereken özel şartları ana başlıkları halinde aşağıda aktarıyoruz. 

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum bulunmamak, Erkekler için askerlik durumu itibariyle; Askerlikle ilgisi bulunmamak, Askerlik çağına gelmemiş bulunmak, Askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak, 657 sayılı Kanunun 53 üncü madde hükümleri saklı kalmak kaydı ile görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak. Güvenlik soruşturması ve/veya arşiv araştırması sonucunda, atanmaya engel bir durum bulunmamak, Aranılan Nitelikler bölümünde belirtilen öğrenim düzeyinden mezun olmak. Özel şartlar arasında da KPSS puanı, YDS puanı, öğrenim şartı, sertifika şartı, yaş şartı, deneyim şartı gibi şartlar bulunuyor. Ayrıca özel şartlar arasında bazı kurumlar memur alımlarını yazılı veya uygulamalı sınav ile gerçekleştirir. Adayların bu sınavlardan da başarılı olmaları istenir.

İLANLARA DAİR DETAYLAR

Söz konusu alım ilanlarına başvuruda bulunmak isteyen adaylar aşağıda yer alan bağlantıları kullanabilir.

İŞKUR 35 Bin 515 Personel Alım İlanı (En Fazla Alım Yapılan Meslekler)

Kaçkar İtfaiye Eri Alımı İçin Yeni İlan Yayımlandı İlanı için TIKLAYINIZ

Uludure Belediye Başkanlığı Zabıta Memuru Alım İlanı Yayımladı için TIKLAYINIZ

MSB 165 Sivil Memur Alım İlan Metni için TIKLAYINIZ

Nusaybin Belediye Başkanlığı VHKİ, Memur, Tahsildar ve Zabıta Alım İlanı Yayımlandı ilanı için TIKLAYINIZ

Mardin Derik Belediyesi En Az 55 KPSS Puanıyla Evlendirme Memuru, Veznedar ve Düz Memur Alım İlanı Yayımlandı için TIKLAYINIZ

Tapu Kadastro Genel Müdürlüğü personel alım ilanı için TIKLAYINIZ

İstanbul Üniversitesi personel alım ilanı için TIKLAYINIZ

Yeni Haftanın KPSS’siz Belediye Personeli Alım İlanları Yayımlandı

Devlet Hastaneleri, Okullar, Adliyeler İçin Binlerce TYP İlanı Yayımlandı

Kamu kurumlarınca yayımlanan tüm personel ilanlarından anında haberdar olmak için bizleri takip edin. 

Andorid uygulamamız için TIKLAYINIZ

Facebook Sayfamız için TIKLAYINIZ

Twitter Sayfamız için TIKLAYINIZ

İnstagram Sayfamız için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: 
Kamuilanlari.com

 

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir