Personel Alımı

60 ve 70 KPSS İle EGM, OGM ve TCDD 519 Kamu Personeli Alımı Yapıyor

Devlet kurumlarının kamu işçisi ve memur alım ilanlarını siz okuyucularımızla buluşturmaya devam ediyoruz. 

Bu haberimizde siz okuyucularımıza 3 farklı kamu kurumu tarafından yayımlanan ve KPSS puan sıralaması esasına göre gerçekleştirilecek personel alımlarını sizlere aktarıyoruz. 

Hangi kurum kaç KPSS puanıyla personel alımı yapacak? 

İlanlarda yer alan kadrolar neler?

Başvurular ne zaman yapılacak?

Tüm bu soruların yanıtlarını siz okuyucularımıza detayları ile paylaşıyoruz.

ALIM YAPILACAK PERSONEL KADROLARI

Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM), Orman Genel Müdürlüğü (OGM) ve Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD) tarafından yapılan bu alımlara ilişkin KPSS şartı ve kadro bilgileri şu şekilde,

EGM Personel Alım İlanı

EGM’nin kadrolu memur alım ilanında yer alan kadro bilgilerine göre, kurum 4 farklı pozisyonda toplam 97 memur alımı yapacak. Alımlara kadro bilgileri şu şekilde,Emniyet Genel Müdürlüğü yayımlandığı ilanla, 15 kadrolu psikolog, 18 kadrolu aşçı, 54 kadrolu hizmetli ve 10 sözleşmeli avukat alımı gerçekleştirecek. 

OGM Personel Alım İlanı

Orman Genel Müdürlüğü’nce yayımlanan personel alım ilanı iki farklı pozisyonda gerçekleştirilecek. Toplam 66 personel istihdamının yapılacağı personel alımlarında 20 Orman Muhafaza Memuru ile 46 Orman Mühendisi alınacak.

TCDD Personel Alım İlanı

TCDD tarafından yayımlanan basın açıklamasında alımlarda 356 personel alımı yapılacak. Alımlar 86 tren teşkil işçisi, 42 demiryolu yol yapım, bakım ve onarım makinesi operatörü, 188 demiryolu hattı bakım onarımcısı, 40 liman vinç operatörü şeklinde olacak. İlan İŞKUR üzerinden yayımlanacak ve KPSS şartı 60 olacak. 

BAŞVURU KOŞULLARI

Haberimizin altında yer alan bağlantılar üzerinden ilanlar için belirlenen özel koşullara ulaşabilirsiniz. Genel koşulları Kamu İlanları olarak sizlere aşağıda aktarıyoruz.

Türk Vatandaşı olmak, Her kadro için belirlenen yaş şartını sağlamak, Kamu haklarından mahrum bulunmamak, Askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş olmak, askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş ya da yedek sınıfa geçirilmiş olmak (Yapılacak sınavlar sonucu başarılı olan ve Emniyet Teşkilatına atanmaya hak kazanan adaylardan istenilecek), Sağlık Yönetmeliğinde belirtilen sağlık şartlarını taşımak. Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması sonuçları olumlu olmak.

İLAN DETAYLARI

Söz konusu personel alım ilanına başvuruda bulunacak adaylar için tüm detayları aşağıda yer alan bağlantılar üzerinden sizlere aktarıyoruz.

EGM 70 KPSS ve KPSS Şartsız Personel Alım İlanı için TIKLAYINIZ

OGM 70 KPSS ile Personel Alım İlanı için TIKLAYINIZ

TCDD 60 KPSS ile Personel Alım İlanı için TIKLAYINIZ

Kamu personeli alımları ilgili gelişmelerden anında haberdar olmak için bizleri takip edin. 

Andorid uygulamamız için TIKLAYINIZ

Facebook Sayfamız için TIKLAYINIZ

Twitter Sayfamız için TIKLAYINIZ

İnstagram Sayfamız için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir