Personel Alımı

7 Bakanlık En Az Lise Mezunu 301 Devlet Memuru Alımı Yapıyor

7 farklı bakanlık çeşitli kadrolarda görevlendirmek üzere personel alımları yapacaklarını duyurdular. Söz konusu bu alım ilanlarına başvuru süreci devam etmekle birlikte bazı ilanlar için başvuru sürecinin sonuna geliniyor. 

Kamuilanlari.com olarak söz konusu bu alım ilanlarını sizlere genel hatlarıyla tekrar hatırlatıyoruz. 

BAKANLIKLARA PERSONEL ALIMI

Devlet kurumlarının personel alım ilanlarının yayımlandığı Devlet Personel Başkanlığı veya Türkiye İş Kurumu üzerinden personel alımı yapacağını ilan eden 7 bakanlık bulunuyor. Bu bakanlıklar arasında Adalet Bakanlığı, Dışişleri Bakanlığı, Ulaştırma Bakanlığı, Enerji Bakanlığı ve Kültür Bakanlığı, Milli Savunma Bakanlığı ve Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı bulunuyor. 

Bu bakanlıklar tarafından yayımlanan personel alım ilanlarında yer alan açık kadroların detaylarını sizlere aşağıda aktarıyoruz. 

ALIM YAPILACAK KADROLAR

Söz konusu bakanlıklar tarafından yayımlanan personel alım ilanlarında yer alan açık kadrolar arasında çok sayıda pozisyon bulunuyor. 

Genel Olarak Alım Yapılacak Kadrolar

Mühendis, Hesap Sorumlusu, VHKİ, Hukuk Uzmanı, Teknisyen, İş Güvenliği Uzmanı, Psikolog, Aşçı, Gemi Adamı Öğretmeni, Teknisyen, Hademe, Hizmetli, Berber, Uzman, Psikolog, Sosyal Medya Uzmanı, Coğrafyacı, Mal Sorumlusu, Memur, Stajyer Kontrolör, Aşçı, Güvenlik Görevlisi, Aday Meslek Memurluğu, Uzman Yardımcısı, Sözleşmeli Bilişim Personeli.

BAŞVURU KOŞULLARI

Söz konusu alım ilanları için her bakanlık adaylardan ayrı ayrı koşullar talep ediyor. Her bakanlık alım yapacağı her kadro için özel başvuru şartlarının adaylarda olmasını istiyor. Bu koşullara haberimizin altında bulunan bağlantılar üzerinden ulaşabilirsiniz. 

657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48’inci maddesinde belirtilen genel ve özel şartlara sahip olmak; Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olmak, 18 yaşını tamamlamış olmak, Kamu haklarından mahrum bulunmamak, Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak, Askerlik durumu bakımından; askerlikle ilgisi bulunmamak, askerlik çağına gelmemiş bulunmak veya askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak, Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak, Güvenlik soruşturması ve/veya arşiv araştırması yapılmış olmak Herhangi bir kamu kurum ve kuruluşunda 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu’na tabi görevlerde çalışıyor olmamak.

İLAN DETAYLARI

Yayımlanan bakanlık alım ilanları ile ilgili tüm detaylara aşağıda yer alan bağlantılar üzerinden ulaşabilirsiniz.

Maliye Bakanlığı Sözleşmeli Personel Alım İlanı Yayımladı

MSB VHKİ, Memur, Hizmetli ve Hademe Alımı Yapıyor

Adalet Bakanlığı Ocak 2019 Memur Alımı (Güvenlik Görevlisi, Stajyer Kontrolör ve Aşçı)

Dışişleri Bakanlığı 50 Aday Meslek Memuru Alım İlanı 

Ulaştırma Bakanlığı Personel Alım İlanı

Enerji Bakanlığı Kamu Personeli Alımı Yapıyor

Kültür Bakanlığı Kamu Personeli Alım İlanı

 

Kamu Personeli alım ilanlarından ve başvuru sürecinden anında haberdar olmak için bizleri takip edin. 

Andorid uygulamamız için TIKLAYINIZ

Facebook Sayfamız için TIKLAYINIZ

Twitter Sayfamız için TIKLAYINIZ

İnstagram Sayfamız için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: 
Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir