Personel Alımı

7 Farklı Bakanlığa Sözleşmeli Personel, Daimi Memur ve Naklen Atama İle Personel Alımı Yapılıyor

Bakanlıklar yayımladıkları personel alım ilanları çok sayıda personel alımı yapacaklarını duyurdular. Bu alımlar sözleşmeli, naklen veya kadrolu şekilde yapılacak. Bu personel alım ilanlarında ise çeşitli kadrolarda toplam 665 memur alımı gerçekleştirilecek. 

Kamu İlanları olarak bu sözleşmeli personel, kadrolu memur veya naklen atama ilanlarını sizler için derledik. 

ALIM YAPACAK BAKANLIKLAR VE KADRO DETAYLARI

Dışişleri Bakanlığı 5 Hukuk Müşaviri alımı yapacak ve bu alımlar kadrolu statüde gerçekleştirilecek. Milli Savunma Bakanlığı ise KPSS B Grubu kapsamında 165 personel alımı gerçekleştirilecek. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ise yayımladığı ilanında 3 sözleşmeli bilişim personeli alımı yapacağını açıkladı.

Maliye Bakanlığı ise yayımladığı ilanında 7 sözleşmeli personel alımı yapacağını ilan etti. Aile Bakanlığı tarafından yayımlanan personel alım ilanında ise Avukat kadrosuna 80 personel alımı yapılacağı açıklandı. Adalet Bakanlığı ise kendisine ait internet sayfası üzerinden bir duyuru yayımlayarak 400 İcra Müdür Yardımcısı alımı yapacağını açıkladı. Bu alımlar naklen olacak. Sağlık Bakanlığı ise İç Kontrol Uzmanı kadrosuna personel alımı yapacağını duyurdu. 

BAŞVURU SÜRECİ

Bakanlıklar tarafından yayımlanan kamu personel alımı ilanlarına başvuruda bulunacak adayların sağlamaları gereken başvuru koşulları ve ilanlara başvurular sırasında üzerinde durulması gereken noktalar şöyle,

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum bulunmamak, Erkekler için askerlik durumu itibariyle; Askerlikle ilgisi bulunmamak, Askerlik çağına gelmemiş bulunmak, Askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak, 657 sayılı Kanunun 53 üncü madde hükümleri saklı kalmak kaydı ile görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak. Güvenlik soruşturması ve/veya arşiv araştırması sonucunda, atanmaya engel bir durum bulunmamak, Başvuran adaylarda Lisans mezunları için 2018 KPSSP3 puanı, Ön Lisans Mezunları İçin 2018 KPSSP93 puanı, Ortaöğretim Mezunları İçin 2018 KPSSP94 puanı şartını sağlamak, Aranılan Nitelikler bölümünde belirtilen öğrenim düzeyinden mezun olmak.

İLAN DETAYLARI

Kadro bilgilerini paylaştığımız ilanlar için bakanlıkların yayımladıkları başvuru kılavuzuna aşağıda yer alan bağlantılar üzerinden ulaşabilirsiniz.

165 Memur, Hademe, Hizmetli Alım İlanı! (Puan Şartı Yok KPSS’ye Girmiş Her Aday Başvuru Yapabilir)

Dışişleri Bakanlığı Hukuk Müşaviri Alım İlanı Yayımladı

Aile Bakanlığı 80 Sözleşmeli Avukat Alım İlanı Yayımladı

Adalet Bakanlığı Naklen 400 İcra Müdür Yardımcısı Alım İlanı Yayımladı​​​​​​​

Aile Bakanlığı 80 Sözleşmeli Avukat Alım İlanı Yayımladı

Sanayi Bakanlığı Sözleşmeli Personel Alım İlanı Yayımladı

Maliye Bakanlığı Sözleşmeli Personel Alım İlanı Yayımladı

Sanayi Bakanlığı Sözleşmeli Personel Alım İlanı Yayımladı
 

Bakanlıkların alım ilanlarından anında haberdar olmak için bizleri takip edin. 

Andorid uygulamamız için TIKLAYINIZ

Facebook Sayfamız için TIKLAYINIZ

Twitter Sayfamız için TIKLAYINIZ

İnstagram Sayfamız için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir