Personel Alımı

Adalet Bakanlığı 35 Memur Alım İlanı Yayımladı

Adalet Bakanlığı Memur Sınav, Atama ve Nakil Yönetmeliği hükümleri doğrultusunda, 2018-KPSS (B grubu) puan sırası esasına göre memur alımı yapacağını duyurdu. 2 Farklı kadroda gerçekleştirilecek personel alım ilanına ilişkin tüm ayrıntıları sizlere aşağıda aktarıyoruz.

ADALET BAKANLIĞI PERSONEL ALIM İLANI

Adalet Bakanlığı tarafından DPB aracılığıyla yayımlanan personel alım ilanında Koruma ve Güvenlik Görevlisi ile Aşçı alımı yapılacağı duyuruldu. En az lise mezunu adayların başvuruda bulunabileceği personel alım ilanına dair başvuru koşulları şöyle,

BAŞVURU KOŞULLARI

Bakanlık tarafından iki kadroya yapılacak olan personel alımlarına aşağıda yer alan genel ve özel şartları sağlayan adaylar başvuruda bulunabilecek.

Genel Şartlar

İki kadroya başvuruda bulunacak adayların tamamının sağlaması gereken şartlar arasında, ”657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde belirtilen şartları taşımak, Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması sonucu olumlu olmak, Askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş olmak, askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelemiş ya da yedek sınıfa geçirilmiş olmak ve İlgili KPSS puanından en az 70 puan almış olmak” koşulları bulunuyor. 

Güvenlik Görevlisi İçin;

En az lise veya dengi okul mezunu olmak, Son başvuru tarihi itibarıyla geçerlilik süresi dolmamış özel güvenlik görevlisi kimlik kartına (silahlı ibareli) sahip olmak, Yapılacak sınavın son başvuru tarihi itibarıyla 18 yaşını doldurmuş, merkezi sınavın yapıldığı yılın ocak ayının birinci günü 30 yaşını bitirmemiş olmak, (01 Ocak 1989 ve sonrası doğumlu olanlar sınava müracaat edebilecektir.), Erkeklerde 170 cm, kadınlarda 160 cm’den kısa boylu olmamak, Güvenlik soruşturması olumlu olmak, Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek sağlık sorunu olmamak.

Aşçı Kadrosu İçin;

Aşçı kadrosuna başvuruda bulunacak adayların sağlamaları gereken özel koşullar arasında, En az lise veya dengi okul mezunu olmak Halk eğitim müdürlüklerinin veya diğer resmî kurum veya kuruluşların ilgili branşta düzenlediği kurslardan mezun olmak veya ilgili branşta sertifika sahibi olmak, şartlarının sağlanması gerekiyor. 

BAŞVURULAR NASIL VE NE ZAMAN YAPILACAK?

Devlet Personel Başkanlığı aracılığıyla Adalet Bakanlığı tarafından yayımlanan personel alım ilanına başvuru süreci 7 Ocak tarihinde başlayacak ve 22 Ocak tarihine kadar devam edecek. İlana başvurular Adalet Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü Merkez Teşkilât Şube Müdürlüğü Bakanlıklar/ANKARA adresine şahsen veya son başvuru tarihinde Bakanlığa ulaşacak şekilde posta ile yapılacaktır.

İlan metni için TIKLAYINIZ

Kamuya memur alım ilanlarından ve başvuru sürecinden anında haberdar olmak için bizleri takip edin. 

Andorid uygulamamız için TIKLAYINIZ

Facebook Sayfamız için TIKLAYINIZ

Twitter Sayfamız için TIKLAYINIZ

İnstagram Sayfamız için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanları.com

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir