Personel Alımı

Adalet Bakanlığı KPSS’siz ve KPSS Puanıyla 5 Bin 300 Memur Alımı Yapıyor

Adalet Bakanlığı hem kendi internet sitesi üzerinden hemde Resmi Gazete aracılığıyla iki farklı personel alımı yapacağını duyurdu. 

Bu alımlardan bir tanesi KPSS puan sıralaması esasına göre yapılacak taban puan ise en az 70 almış olmak. Diğer personel alımı ise KPSS şartsız yazılı ve sözlü esasına göre yapılacak. 

Bakanlık tarafından ilan bu iki alıma dair tüm ayrıntıları sizlerle paylaşıyoruz. 

ADALET BAKANLIĞI PERSONEL ALIM İLANLARI

Adalet Bakanlığı yayımladığı birinci duyurusunda Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü bünyesinde görevlendirmek üzere İdare Memuru alımı yapacağını ilan etti. Bakanlık daha sonra yine kendisine ait kurumsal internet sitesi üzerinden yayımladığı bir duyuru ile 5 bin personel alımı yapılacağını açıkladı. 

Bayramdan sonraki süreçte de başvuruları devam edecek bu alım ilanlarına dair kadro kontenjan detayları ise şu şekilde,

KADRO KONTENJAN DETAYLARI

Adalet Bakanlığı merkez birimleri ile Adalet Bakanlığı CTE bünyesine yapılacak personel alımı kadro kontenjan detayları şu şekilde,

5 Bin Personel Alımı

Adalet Bakanlığı; Hukuk fakültesinden mezun olmak veya yabancı bir hukuk fakültesini bitirip de Türkiye’deki hukuk fakülteleri programlarına göre eksik kalan derslerden sınava girip başarı belgesi almış bulunmak, şartıyla 5 Bin Arabulucu alımı yapacak. Alımlarda yer alan bilgilere göre bu kadro için arabuluculuk eğitimini tamamlamak ve mesleğinde en az 5 yıllık kıdeme sahip olmak şartı bulunuyor. 

300 Personel Alımı

Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü için yayımlanan personel alım ilanında ise 300 İdare Memuru alımı yapılacağı duyuruldu. 70 KPSS puanına sahip olan adayların başvuru yapabileceği ilanda öğrenim şartı, ”En az dört yıllık lisans eğitimi veren fakülte ve yüksekokullardan veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yabancı fakülte veya yüksekokullardan mezun olmak” olarak açıklandı. 

İLANLARA BAŞVURU DETAYLARI

Söz konusu personel alım ilanları için başvuru yapacak adaylar başvurularını yapmadan önce ilan metinlerinde yer alan tüm başvuru koşullarını incelemeleri gerekiyor. Bayram sonrasıda devam edecek başvuru süreci için Arabulucu alım ilanı için son başvuru tarihi 19 Ağustos olarak açıklandı. İdare memuru alım ilanına başvuru süreci ise 2 Eylül tarihine kadar başvuru yapılabilecek. 

Adalet Bakanlığı CTE 300 memur alım ilanı için TIKLAYINIZ 

Adalet Bakanlığı 5 bin personel alım ilanı için TIKLAYINIZ 

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir