Personel Alımı

Adalet Bakanlığı Ocak 2019 Memur Alımı (Güvenlik Görevlisi, Stajyer Kontrolör ve Aşçı)

Adalet Bakanlığı, Devlet Personel Başkanlığı’nın resmi internet sitesi üzerinden yayımladığı bir duyuru ile memur personel alımları yapıyor. KPSS puan sıralaması esasına göre yapılan alımlarda bakanlığı personel açığı bulunan birimlerinin bu ihtiyaçlarının giderilmesi amaçlanıyor. 

Adalet Bakanlığı tarafından yayımlanan ve başvuru süreci devam eden bu alım ilanlarını sizlere aktarıyoruz. 

BAŞVURU SÜRECİ DEVAM EDEN ADALET BAKANLIĞI İLANLARI

Adalet Bakanlığı tarafından yayımlanan personel alım ilanlarında yer alan ve alım yapılacağı açıklanan kadro detayları şu şekilde,

Adalet Bakanlığı yayımladığı ilk ilanında Stahyer Kontrolör kadrosuna personel alımı yapacağını duyurdu. dalet Bakanlığı’nın merkez teşkilâtında genel idare hizmetleri sınıfında kapsamında istihdam edilecek kadro için 7 personel alımı yapılacak. 

Adalet Bakanlığı’nın yayımladığı diğer ilanda ise Güvenlik Görevlisi ve Aşçı alımı yapılacağı duyuruldu. Bakanlık bu iki kadro için 35 personel alımı yapacak.

BAŞVURU KOŞULLARI

İlanlara başvuru yapacak adayların sağlamaları gereken genel koşulları sizlere aşağıda aktarıyoruz. İlanlarda yer alan özel koşulları ise haberimizin altında yer alan bağlantılar üzerinden ulaşabilirsiniz.

Genel Şartlar

İki kadroya başvuruda bulunacak adayların tamamının sağlaması gereken şartlar arasında, ”657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde belirtilen şartları taşımak, Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması sonucu olumlu olmak, Askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş olmak, askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelemiş ya da yedek sınıfa geçirilmiş olmak ve İlgili KPSS puanından en az 70 puan almış olmak” koşulları bulunuyor. 

BAŞVURU SÜRECİ

İlanlara başvuru yapacak adayların yapmaları gereken bazı işlemler bulunuyor. Adayların öncelikle ilan metinlerinde yer alan evrakları hazırlamaları ve bakanlık tarafından belirlenen süre içinde bu evrakları Adalet Bakanlığı’nın ilgili birimlerine ulaştırmaları gerekiyor. 

İlanlar ile ilgili KPSS; Eğitim, Yaş ve diğer özel şartlar ile başvuru sürecine dair tüm ayrıntıları aşağıda yer alan bağlantılar üzerinden görüntüleyebilirsiniz. 

Adalet Bakanlığı Stajyer Kontrolör Alımı İçin DPB’de İlan Yayımladı

Adalet Bakanlığı 35 Memur Alım İlanı Yayımladı

Memur alım ilanlarından anında haberdar olmak için

Andorid uygulamamız için TIKLAYINIZ

Facebook Sayfamız için TIKLAYINIZ

Twitter Sayfamız için TIKLAYINIZ

İnstagram Sayfamız için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanları.com

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir