Personel Alımı

Adalet Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı 1695 Güvenlik Görevlisi Alımı Yapıyor

Adalet Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı, Devlet Personel Başkanlığı üzerinden yayımladıkları ilanlar ile Güvenlik Görevlisi alımı yapacaklarını duyurdular. 

İki bakanlık tarafından yayımlanan güvenlik görevlisi alım ilanlarını sizlerle buluşturuyoruz. 

ADALET BAKANLIĞI GÜVENLİK GÖREVLİSİ ALIM İLANI

Adalet Bakanlığı tarafından yayımlanan güvenlik görevlisi alım ilanında toplam 25 personel alımı yapılacağı duyuruldu. Yayımlanan bu Koruma ve Güvenlik Görevlisi alım ilanına en az lise mezunu olan adaylar başvuru yapabilecekler. 

Adalet Bakanlığı tarafından yayımlanan Güvenlik Görevlisi alım ilanı için belirlenen KPSS şartı ise en az 70 puan. 

SAĞLIK BAKANLIĞI GÜVENLİK GÖREVLİSİ ALIM İLANI

Sağlık Bakanlığı’da yayımladığı ilanında çeşitli şehirlerde bulunan hastanelerde görevlendirmek üzere Güvenlik Görevlisi alımı yapacağını ilan etti. 1670 Güvenlik görevlisi alımının yapılacağı ilan için belirlenen başvuru koşullarını aşağıda paylaşıyoruz.

İlan için Sağlık Bakanlığı tarafından belirlenen özel şartları ise şunlar;

Ortaöğretim Kurumlarının Birinden Veya Önlisans Programlarının Birinden Veya Lisans Bölümlerinin Birinden Mezun Olmak. 5188 Sayılı Özel Güvenlik Hizmetlerine Dair Kanun’un 14’üncü Maddede Belirtilen Özel Güvenlik Temel Eğitimini Başarıyla Tamamlamış Olmak. Özel Güvenlik Kimlik Kartına Sahip Olmak. (Yükseköğretim Kurumlarının Güvenlikle İlgili Fakülte Ve Meslek Yüksek Okullarından Mezun Olanlardan Güvenlik Temel Eğitimi Şartı Aranmaz.)

İlgili KPSS türünden en az 60 puana sahip olmak. 

GENEL BAŞVURU KOŞULLARI

Adalet Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı tarafından yayımlanan güvenlik görevlisi alımı için özel koşulları yukarıda aktardık. İlanlara başvuru yapacak adaylardan talep edilen genel koşulları da siz okuyucularımızla ile paylaşıyoruz. 

657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde belirtilen şartları taşımak, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak. Kamu haklarından mahrum olmamak. Yaş şartını sağlamak. Görevini düzenli yaomaya engel teşkil edecek sağlık sorunu bulunmamak. Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması sonucu olumlu olmak, Askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş olmak, askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelemiş ya da yedek sınıfa geçirilmiş olmak.

İLANLARA DAİR DETAYLAR

Söz konusu alım ilanları için belirlenen başvuru koşullarını sağlayan adaylar başvuruların nasıl yapılacağı ile ilgili detaylara aşağıda paylaştığımız bağlantı üzerinden erişim sağlayabilirler. 

Sağlık Bakanlığı Güvenlik Görevlisi alım ilanı için TIKLAYINIZ

Adalet Bakanlığı Güvenlik Görevlisi alım ilanı için TIKLAYINIZ

Kamuya memur alım ilanlarından ve başvuru sürecinden anında haberdar olmak için bizleri takip edin. 

Andorid uygulamamız için TIKLAYINIZ

Facebook Sayfamız için TIKLAYINIZ

Twitter Sayfamız için TIKLAYINIZ

İnstagram Sayfamız için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanları.com

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir