Personel Alımı

Aile Bakanlığı Sosyal Hizmet Birimlerine KPSS Şartsız Kamu İşçisi ve Memur Alımı Yapılıyor

Çalışma, Aile ve Sosyal Hizmet Bakanlığı’na bağlı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları yayımladıkları ilanlar ile personel alımları gerçekleştiriyorlar. Söz konusu bu alımlarda en az ilkokul mezunu olmak kaydıyla kamu işçisi, üniversite mezunu adaylar arasından ise memur alımları yapıyorlar.

SYDV’ler tarafından gerçekleştirilen bu memur ve personel alım ilanlarının yayımlandığı il ve ilçeler ile ilanlarda yer alan açık kadro bilgilerini sizlerle paylaşıyoruz. 

SYDV personel alım ilanı detayları;

KAMU İŞÇİSİ VE MEMUR ALIMI YAPACAĞINI İLAN EDEN SYDV’LER

Farklı platformlar üzerinden yayımlanan ilanlara göre memur veya işçi alımı yapacağını ilan eden Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarının (SYDV) listesi şu şekilde. Antalya Gazipaşa SYDV, Sivas Gemerek SYDV, Ordu Gülyalı SYDV, Artvin Hopa SYDV, Antalya Kaş SYDV ve Mersin Tarsus SYDV.

ALIM YAPILACAK KADROLARA DAİR BİLGİLER

Yukarıda yer alan listede bulunan Sosyal Yardım Vakıfları yayımladıkları personel alım ilanlarında çok sayıda kadroda personel alımı yapacaklar. İlanlarda özellikle yaşlı bakımı ve temizlik kadroları için ilanlar bulunurken ayrıca şoför ve bu gibi kadrolara da personel alımları yapılacağı bildirildi. 

Bu kapsamda ilanlarda yer alan açık pozisyon bilgileri şu şekilde,

SYDV’ler tarafından yayımlanan personel alım ilanlarına göre vakıflar tarafından alım yapılacak pozisyonlar arasında, Temizlik İşçisi, Şoför, Muhasebeci (memur kadrosu), Yaşlı ve Engelli Bakım Personeli pozisyonları yer alıyor. 

BAŞVURU KOŞULLARI

SYDV personel alım ilanlarına başvuruda bulunacak adayların sağlamaları gereken öncelikli bazı koşullar bulunuyor. Bu koşullar devlet kurumlarında görev almak isteyen tüm adayların sağlamaları gereken genel koşullardan meydana geliyor. 

Adayların çoğunluğu Devlet Memurları Kanunu’nda yer alan genel başvuru şartlarının yanı sıra ayrıca alım yapılacak pozisyonun gereklilikleri için belirlenen özel koşulları da sağlamaları gerekiyor. Bu özel koşullar arasında belirleyici olan ise öğrenim, KPSS (memur kadroları için), sertifika, deneyim, belge, yaş ve SYDV ilanları için ikamet şartları gibi koşullar bulunuyor. 

Kamu İlanları olarak tüm bu özel koşulları sizlere ana başlıkları ile paylaşıyoruz. Ancak haberimizin altında yer alan ilan metinleri ile ilanlara dair detaylı bilgi edinebilirsiniz.

SYDV İlanlarına Dair

Türk vatandaşı olmak, kamu haklarından mahrum olmamak, alım yapılacak kadroya göre belirlenmiş öğrenim şartını karşılamak, vatandaşların yardım taleplerini değerlendirmek üzere yapılacak hane ziyaretlerine engel herhangi bir kronik hastalığı ve mazereti bulunmamak, kamu haklarından mahrum olmamak, sosyal iletişim becerisine sahip olmak, erkek adaylar için askerlikle ilişiği bulunmamak, ilanın yayımlandığı şehirde ve ilçede ikamet ediyor olmak (bu şart değişkenlik göstermektedir), bilgisayar ve Office programlarını ileri düzeyde kullanmak. B sınıfı sürücü ehliyetine sahip olmak (Bu şart tüm vakıf birimleri için geçerli değil) gibi şartlar yer alıyor. 

İLAN METİNLERİ

İlgili Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları tarafından yayımlanan ve sizlere genel olarak aktardığımız kadrolara başvuruda bulunmak isteyen adaylar aşağıda yer alan bağlantılar üzerinden ilan metinlerine ulaşabilirler. 

Adayların dikkat etmeleri gereken diğer bir nokta ise başvuru süreçleri. Bu konuda SYDV’ler bir kaç günlük ilan yayımlayabiliyorlar. Bu kapsamda adayların mutlaka bu hususa özen göstermesi gerekiyor.

Sivas Gemerek SYDV işçi alım ilanı için TIKLAYINIZ

Ordu Gülyalı SYDV işçi alım ilanı için TIKLAYINIZ

Artvin Hopa SYDV işçi alım ilanı için TIKLAYINIZ

Antalya Kaş SYDV işçi alım ilanı için TIKLAYINIZ

Mersin Tarsus SYDV işçi alım ilanı için TIKLAYINIZ

Antalya Gazipaşa SYDV işçi alım ilanı için TIKLAYINIZ

SYDV Personel ilanlarından anında haberdar olmak için bizleri takip edin. 

Andorid uygulamamız için TIKLAYINIZ

Facebook Sayfamız için TIKLAYINIZ

Twitter Sayfamız için TIKLAYINIZ

İnstagram Sayfamız için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir