Personel Alımı

Aile ve Çalışma Bakanlığı’na Bağlı SYDV’lere İşçi Alımları Yapılıyor

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’na bağlı olarak faaliyet gösteren Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları (SYDV) yayımladıkları personel alım ilanları ile çok sayıda pozisyonda personel alımı yapmaya devam ediyorlar. 

Kamu ilanları olarak siz okuyucularımıza SYDV’ler tarafından yayımlanan ve başvuru süreci devam eden personel alım ilanlarına dair tüm ayrıntıları haberimizde derledik. 

AİLE BAKANLIĞI’NA BAĞLI SYDV’LER İŞÇİ ALIM İLANLARI

Her şehirde faaliyet gösteren Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları kadrolarında personel ihtiyacı oluştuğu zaman memur veya işçi alımı için ilan yayımlıyorlar. Bu alım ilanlarında memur kadrolarına KPSS puanıyla (Genellikle en az 60 KPSS puan şartıyla) personel alımları yapılırken işçi kadrolarına ise en az ilkokul mezunu alım yapılıyor. 

Bu çerçevede başvur süreci devam eden ilanlara dair ayrıntılar şöyle;

Sivas Gemerek SYDV, Ordu Fatsa SYDV, Antalya Gazipaşa SYDV ve İzmir Tire SYDV işçi alımları yapıyorlar. Artvin Hopa SYDV ise memur alımı yapacağını duyurdu. 

KADRO BİLGİLERİ

Söz konusu SYDV’ler tarafından yayımlanan ilanlarda yer alan kadro detayları şu şekilde,

Artvin Hopa SYDV tarafından yayımlanan memur alım ilanında Muhasebe Memuru alımı yapılacağı duyuruldu.

Sivas Gemerek SYDV işçi alım ilanında Yaşlı Bakımı, Yaşlı Bakım Temizliği, Kıyafet Onarım ve Temizlik İşleri gibi alanlarda işçi alımı yapılacak. 

Ordu Fatsa SYDV işçi alım ilanında ise alımların Genel Ev Temizliği ve Temizlik Görevlisi kadrolarına alınacağı açıklandı.

İzmir Tire SYDV işçi alım ilanında da alımların Hasta ve Yaşlı Bakımı Kadrosuna yapılacağı ilan edildi.

Antalya Gazipaşa SYDV personel alımlarının ise Temizlik Elemanı ve Şoför kadrolarına olacağı açıklandı. 

GENEL BAŞVURU KOŞULLARI

SYDV’ler tarafından yayımlanan memur alım ilanları için bazı koşullar bulunuyor. İşçi alım kadroları için özel şartların olmadığı ilanlarda memur kadroları için ise öğrenim, KPSS ve yaş şartı gibi koşullar bulunuyor. 

Bu koşullar arasında alım yapılacak kadroya göre belirlenmiş öğrenim şartını karşılamak, vatandaşların yardım taleplerini değerlendirmek üzere yapılacak hane ziyaretlerine engel herhangi bir kronik hastalığı ve mazereti bulunmamak, kamu haklarından mahrum olmamak, sosyal iletişim becerisine sahip olmak, erkek adaylar için askerlikle ilişiği bulunmamak, ilanın yayımlandığı şehirde ve ilçede ikamet ediyor olmak (bu şart değişkenlik göstermektedir), bilgisayar ve Office programlarını ileri düzeyde kullanmak. B sınıfı sürücü ehliyetine sahip olmak (Bu şart tüm vakıf birimleri için geçerli değil) gibi şartlar yer alıyor. 

İLANLARA NASIL ULAŞILIR?

Söz konusu memur alım ilanlarına ulaşmak için;

Memur alım ilanına Aile Bakanlığı’nın internet ortamından başvuru yapabilirsiniz.

Başvuru için TIKLAYINIZ

İşçi alım ilanlarına ulaşmak için ise aşağıda yer alan bağlantılardan ilan metinlerine ulaşabilirsiniz.

Sivas Gemerek SYDV işçi alım ilanı için TIKLAYINIZ

Ordu Fatsa SYDV işçi alım ilanı için TIKLAYINIZ

Antalya Gazipaşa SYDV işçi alım ilanı için TIKLAYINIZ

İzmir Tire SYDV işçi alım ilanı için TIKLAYINIZ

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir