Personel Alımı

Aile ve Çalışma Bakanlığı SYDV Kamu İşçisi ve Memur Alım İlanı

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı bünyesine bağlı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları yayımladıkları ilanlar ile memur ve işçi alımları yapıyorlar. 

SYDV’ler tarafından yayımlanan personel alım ilanlarında yer alan açık kadrolar, ilan yayımlayan SYDV’lerin bulunduğu il ve ilçeler ile SYDV personel alımlarına başvuruların nasıl yapılacağına ilişkin tüm ayrıntıları sizlerle paylaşıyoruz. 

SYDV PERSONEL ALIM İLANLARI

Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları personel alım ilanlarını Aile Bakanlığı’nın ilgili web sayfası aracılığıyla yada iŞKUR üzerinden yayımladıkları alım ilanları ile adaylara duyuruyorlar. Bu çerçevede bu platformlar üzerinde yayımlanan personel alım ilanlarını sizlere derledik. 

Buna Göre; Mersin Tarsus SYDV yayımladığı ilanında 60 KPSS puan şartıyla memur alımı yapacağını ilan etti. Bunun yanında ise Artvin Arhavi SYDV, Kastamonu Ağlı SYDV ve Adana Saimbeyli SYDV’ler ise kamu işçisi alımı yapacaklar ve adaylardan KPSS şartı istemiyorlar. 

ALIM YAPILACAK KADROLAR

Söz konusu ilanlarda yer alan açık kadro bilgilerini sizlere aktarıyoruz. İşte memur ve işçi alımı yapacak olan SYDV’lerin yayımladığı ilanlar;

Mersin Tarsus SYDV ilgili KPSS puan türünden en az 60 puana sahip adaylar arasından Muhasebe Memuru alımı yapacak. 

İşçi alım ilanlarında ise Artvin Arhavi SYDV Temizlik İşçisi alımı yapacağını duyurdu. Kastamonu Ağlı SYDV ise ilanında net bir kadro belirtmedi ve Proje Kapsamında Personel alımı yapacağını ilan etti. Adana için yayımlanan Adana Saimbeyli SYDV ise işçi alım ilanında Yaşlı Bakım Personeli alımı yapacağını açıkladı. 

BAŞVURU KOŞULLARI

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı bünyesine bağlı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları’na personel alımı başvuru koşulları ilanı yayımlayan kurum tarafından belirleniyor. Bu çerçevede ilanı yayımlayan SYDV’lerin belirledikleri özel koşulları sağlayan adaylar ilanlara başvuruda bulunabilecekler. 

Peki SYDV’ler adaylardan hangi koşulları talep ediyorlar. Kamuilanlari.com olarak sizlere aktarıyoruz.

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Alım yapılacak kadroya göre belirlenmiş öğrenim şartını karşılamak, vatandaşların yardım taleplerini değerlendirmek üzere yapılacak hane ziyaretlerine engel herhangi bir kronik hastalığı ve mazereti bulunmamak, kamu haklarından mahrum olmamak, sosyal iletişim becerisine sahip olmak, erkek adaylar için askerlikle ilişiği bulunmamak, ilanın yayımlandığı şehirde ve ilçede ikamet ediyor olmak (bu şart değişkenlik göstermektedir), bilgisayar ve Office programlarını ileri düzeyde kullanmak. B sınıfı sürücü ehliyetine sahip olmak (Bu şart tüm vakıf birimleri için geçerli değil)

BAŞVURULAR NASIL YAPILIR?

Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları için yayımlanan ilanlara başvurular işçi ve memur kadroları için değişiyor. 

SYDV memur kadroalrına başvurular ise elektronik olarak yapılabiliyor. 

SYDV memur alım ilan metni için TIKLAYINIZ

SYDV işçi kadroları için başvuruda bulunacak adaylar başvurularını ilanı yayımlayan vakfa ilan metninde yer alan başvuru evrakları ile birlikte şahsen yapacaklar. 

Artvin Arhavi SYDV kamu işçisi alım ilanı için TIKLAYINIZ

Kastamonu Ağlı SYDV kamu işçisi alım ilanı için TIKLAYINIZ

Adana Saimbeyli SYDV kamu işçisi alım ilanı için TIKLAYINIZ

SYDV Personel alım ilanlarından anında haberdar olmak için

Andorid uygulamamız için TIKLAYINIZ

Facebook Sayfamız için TIKLAYINIZ

Twitter Sayfamız için TIKLAYINIZ

İnstagram Sayfamız için TIKLAYINIZ

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir