Personel Alımı

Bayramdan Sonra Başvurabileceğiniz KPSS’li KPSS’siz Belediye Memuru ve İşçi Alım İlanları

Kurban Bayramı öncesinde yayımladıkları ilanlar ile personel alımı yapacağını ilan eden çok sayıda belediye başkanlığı bulunuyor. 

İl ve ilçe belediye başkanlıkları tarafından yayımlanan personel alım ilanlarında onlarca meslek grubundan çok sayıda personel alımı yapılacağı ilan edildi. KPSS şartı olmadan yapılacak personel alımları alım yapılacak kadronun mesleki özellikleri ve öğrenim şartına göre yapılacak. 

Bu bilgiler ışığında; belediye personeli alım ilanları hangi şehirlerde yayımlandı, memur alım kadroları neler, belediye işçi pozisyonları neler, başvurlar nasıl yapılacak? Tüm bu soruların detaylarını Kamuilanlari.com olarak sizlerle paylaşıyoruz. 

BELEDİYE PERSONELİ ALIM İLANLARI

Türkiye İş Kurumu üzerinden yayımlanan personel alım ilanlarına başvuru yapacak adaylar için en önemli koşul öğrenim şartı. Zira belediyelerin personel alımlarında adaylardan talep ettikleri en belirleyici şartların başında öğrenim şartı geliyor. 

İlanlara göre  belediye başkanlıkları en az ilköğretim ve lise mezunu adaylar arasından belediye işçisi alımı yapacak. İlan metinlerinde ayrıca çok sayıda meslek grubu için lise, önlisans ve lisans mezunu adaylar için memur alım ilanları bulunuyor. 

Peki hangi meslek gruplarında alımlar oluyor? İşte belediye memuru ve belediye işçisi alım ilanları.

Belediye Memuru Alım İlanları

Belediye memuru alımı için ilan yayımlayan kurumlar alımlarını çoğunlukla aşağıda yer alan kadrolarda yapılıyor. 

Ofis içi memur kadroları; Düz memur, danışma memuru, büro memuru, ofis personeli, vezne memuru. Bunun yanında basınla ilişkiler personelleri, tahsildar, idari işler memuru, halkla ilişkiler gibi alanlarda memur alımları yapılıyor. Belediyeler ayrıca sahada çalışacak olan kadrolarda teknik personel, mühendis, tekniker, teknisyen güvenlik, şoför pozisyonları için memur alımı yapacaklarını duyurdular. Bunun yanında yer alan diğer kadrolar ise sağlık memurları, eğitmenler, öğretmenler, halkla ilişkiler personelleri pozisyonları oldu. 

Belediye işçisi alımı için ilan yayımlayan kurumlar tarafından ilan edilen duyurularda yer alan meslek grupları.

Bu alımlarda da büro ve saha personeli kadroları ön plana çıkıyor. İlanlara göre alımlar; Beden işçisi, büro işçisi, temizlik işçisi, destek personeli, çöp toplama işçisi, büro işçisi, hizmetli, ofis, şoför, güvenlik, sağlık işçisi, hasta bakım personeli, ev temizlik personeli, sahada çalışacak işçi kadroları, iş makinesi sürücüleri, inşaat işçisi pozisyonlarından olacak. 

BAŞVURU ŞARTLARI NELER?

Belediye memuru ve belediye işçisi alım ilanlarında başvuru şartları belediyeden belediyeye göre değişmekte. Alım yapılacak meslek grubunun özelliklerine göre belirlenen şartlar genel başlıkları ile şu şekilde,

En önemli şart; Belediyeler tarafından yayımlanan ilanlarda yer alan pozisyonlar için belirlenen eğitim şartını sağlamak. Bu şartın dışında adayların Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, medeni haklarını kullanma ehliyetine sahip olmak, varsa deneyim, sertifika ve belge şartlarını sağlamak, kamu haklarından mahrum olmamak, görevini düzenli yapmaya engel teşkil edecek sağlık sorunu bulunmamak, kurum tarafından belirlenen yaş aralığında bulunmak diğer koşullar. 

Belediye başkanlıkları tarafından yayımlanan personel alım ilanlarında ayrıca deneyim, sertifika gibi özel koşullar bulunabilir. 

BAŞVURU İŞLEMLERİ

Belediye personeli alım ilanlarına başvurular şahsen yapılmakta. Adaylar ilan metinlerini inceleyecekler kendilerine uygun ilanı bulduktan sonra o ilanda yer alan başvuru evrakları ile başvurularını yapacaklar. 

Belediye Personeli alım ilanlarını görüntülemek için TIKLAYINIZ 

Haber Kaynağı: Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir