Personel Alımı

Devlet Hastanelerine 1338 Veri Giriş Kontrol İşletmeni Alınıyor

Sağlık Bakanlığı, Türkiye genelinde 6 bin 400’den fazla personel alımı yapıyor. En az 60 KPSS puanına sahip olan adayların başvuru yapabileceği çok sayıda sağlık personeli ve işçisi alımlarının yapıldığı bu alımlarda yer alan kadrolardan birisi de Veri Giriş Kontrol İşletmeni pozisyonu. 

Türkiye genelinde faaliyet gösteren devlet hastanelerinde görevlendirmek üzere alımı yapılacağı açıklanan Veri Giriş Kontrol İşletmeni kadrosuna ise en az lise mezunu adaylar başvuru yapabilecek. 

Kamuilanlari.com olarak bizlerde söz konusu kadroya dair bilinmesi gereken tüm detayları aşağıda aktarıyoruz. 

SAĞLIK BAKANLIĞI VERİ GİRİŞ KONTROL İŞLETMENİ ALIM İLANI

Sağlık Bakanlığı tarafından personel alım ilanına göre söz konusu kadro için belirlenen özel şartları şunlar,

Bu Unvana Başvuracak Adayların Aşağıdaki Şartlardan En Az Birine Sahip Olması Gerekmektedir.

1. Ortaöğretim Kurumlarının Büro Yönetimi Alanı – Tıp Sekreterliği Dalı, Sağlık Hizmetleri Sekreterliği Alanı – Tıbbi Sekreterlik Dalının Birinden Mezun Olmak.

2. Tıbbi Dokümantasyon Ve Sekreterlik, Hastane Yönetimi Ve Organizasyon, Sağlık Kurumları İşletmeciliği Önlisans Programlarının Birinden Mezun Olmak.

3. Sağlık İdaresi, Sağlık Yönetimi, Sağlık Kurumları İşletmeciliği, Sağlık Kurumları Yöneticiliği Lisans Bölümlerinin Birinden Mezun Olmak.

Veri Giriş Kontrol İşletmeni kadrosu için adayların ayrıca ilgili KPSS puan türünden en az 60 almış olmaları isteniyor. 

Genel Başvuru Koşulları

Sağlık Bakanlığı tarafından yayımlanan personel alım ilanına başvuruda bulunacak adayların tamamının sağlaması gereken bazı başvuru koşulları bulunuyor. Bu başvuru koşulları tüm adaylar tarafından sağlanması gerekiyor aksi halde adaylar ilanlara başvuru yapamıyorlar. 

Sağlık Bakanlığı personel alımı genel başvuru koşulları;

2527 sayılı Kanun hükümleri saklı kalmak kaydı ile 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinin birinci fıkrasının (A) bendinin (1), (4), (5), (7) ve (8) numaralı alt bentlerinde belirtilen şartları taşımak.

18 yaşını tamamlamış olmak. 36 yaşından gün almamış olmak. Askerlik ile ilişiği olmamak (yapmış olmak, tecilli veya muaf olmak). Başvurulan meslek için belirlenen bir okuldan (bölümden/programdan) son başvuru tarihi itibariyle mezun olmak ve istenilen diğer sertifika/belgelere sahip olmak. Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almamış olmak. 

İLANA DAİR DETAYLAR

Sağlık Bakanlığı tarafından yayımlanan ilan metnine ve yukarıda siz okuyucularımıza bahsettiğimiz ilana dair detayların tamamına ulaşmak için aşağıda vermiş olduğumuz bağlantıyı kullanabilirsiniz.

Sağlık Bakanlığı Veri Giriş Kontrol İşletmeni alım ilanı için TIKLAYINIZ

Kamuya memur alım ilanlarından ve başvuru sürecinden anında haberdar olmak için bizleri takip edin. 

Andorid uygulamamız için TIKLAYINIZ

Facebook Sayfamız için TIKLAYINIZ

Twitter Sayfamız için TIKLAYINIZ

İnstagram Sayfamız için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanları.com

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir