Personel Alımı

Devlet Kurumları Kadrolu Hizmetli (Memur) ve Hademe Alıyor

İki farklı devlet kurumu yayımladıkları alım ilanları ile kadrolarında eksik bulunan Hizmetli pozisyonuna personel alımı yapacaklarını duyurdular. Bu haberimizde de siz okuyucularımıza bu hizmetli alım ilanlarını derledik. İşte o alım ilanları başvuru şartları ve diğer detaylar,

EGM KADROLU HİZMETLİ ALIM İLANI

Hizmetli alımı için ilan yayımlayan ilk kurum Emniyet Genel Müdürlüğü oldu. EGM yayımladığı bir ilan ile en az lise mezunu adaylar arasında 54 Hizmetli (Memur) alımı yapacağını duyurdu.

Özel Şartlar; Emniyet Genel Müdürlüğünce yapılacak sözlü ve/veya uygulamalı sınavda başarılı olmak. . Sağlık Yönetmeliğinde belirtilen sağlık şartlarını taşımak, Herhangi bir ortaöğretim kurumu mezunu olmak. ÖSYM tarafından 2018 yılında gerçekleştirilen KPSS-2018 P94 puan türünden en az 70 KPSS puanına sahip olmak. 

MSB HİZMETLİ VE HADEME ALIM İLANI

Milli Savunma Bakanlığı’da yayımladığı bir ilan ile Hizmetli ve Hademe alımı yapacağını duyurdu. Yine en az lise mezunu adayların başvuru yapabileceği ilana ayrıca KPSS’ye girmiş adaylar başvuru yapabilecek. İlan metninde KPSS puanına dair şartta bir puan belirtilmedi. 

Özel Şartlar; Herhangi bir kamu kurum ve kuruluşunda 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu’na tabi görevlerde çalışıyor olmamak, (4B kapsamında sözleşmeli personel olarak çalışanlar hariç), Sözleşmeli subay, sözleşmeli astsubay, uzman erbaş veya sözleşmeli er olarak sözleşmesi feshedilmiş veya halen çalışıyor olmamak, Sağlık Bakanlığı bağlısı sağlık hizmet sunucularından “Memur Adayı Olur” kararlı sağlam raporu almış olmak.

MSB MEMUR, VHKİ, SOSYAL MEDYA SORUMLUSU ALIM İLANI

Milli Savunma Bakanlığı Hizmetli ve Hademe kadroları dışında ayrıca Hademe, Hizmetli, Berber, Uzman, Psikolog, Sosyal Medya Uzmanı, Coğrafyacı, Mal Sorumlusu, Memur. Mühendis, Hesap Sorumlusu, VHKİ, Hukuk Uzmanı, Teknisyen, İş Güvenliği Uzmanı, Psikolog, Aşçı, Gemi Adamı Öğretmeni, Teknisyen. kadrolarından alım yapıyor.

BAŞVURU İÇİN GENEL KOŞULLAR

Yukarıda yer alan genel koşulları sağlayan adaylar ayrıca aşağıda yer alan genel koşulları da sağlamalılar. Bu koşullar tüm adaylar tarafından sağlanması gereken koşullardır.

Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olmak, 18 yaşını tamamlamış olmak, Kamu haklarından mahrum bulunmamak, Askerlik durumu bakımından; askerlikle ilgisi bulunmamak, askerlik çağına gelmemiş bulunmak veya askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak, Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak, Güvenlik soruşturması ve/veya arşiv araştırması yapılmış olmak.

İLAN DETAYLARI

İlanlarda yer alan kadrolara paylaştığımız şartları taşıyan adaylar, aşağıda yer alan bağlantılar üzerinden ilan metnine ulaşabilir ve başvuru yapabilirler.

165 Memur, Hademe, Hizmetli Alım İlanı! (Puan Şartı Yok KPSS’ye Girmiş Her Aday Başvuru Yapabilir)

EGM KPSS Puan Sıralaması Esasına Göre Kadrolu Hizmetli Alımı Yapıyor

Kamu personeli ilanlarından anında haberdar olmak için bizleri takip edin. 

Andorid uygulamamız için TIKLAYINIZ

Facebook Sayfamız için TIKLAYINIZ

Twitter Sayfamız için TIKLAYINIZ

İnstagram Sayfamız için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir