Personel Alımı

Devlet Kurumlarına KPSS’li/KPSS’siz 1401 Kamu İşçisi Alımı Yapılıyor

Kamuya sürekli işçi alımı için ilan yayımlayan 3 farklı kamu kurumu bulunuyor. Bu kamu kurumları yayımladıkları ilanları ile en az 60 KPSS puanıyla ve KPSS şartı olmadan sürekçi kamu işçisi alımı yapacaklarını duyurdular. 

Bu alımları yayımlayan kurumlar ve alım ilanlarında yer alan açık kadroları sizlere aktarıyoruz.

ALIM YAPACAK KAMU KURUMLARI

DPB yada İŞKUR aracılığıyla personel alım ilanı yayımlayan kurumlardan işçi alımı yapacak olanları; Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK), Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları Genel Müdürlüğü (TCDD) ve Hakimler Savcılar Kurulu (HSK) bulunuyor. 

Kontenjan Bilgileri

Bu kurumlardan TTK 1000 kamu işçisi ile en fazla alım ilanına sahip kurum olarak göre çarpıyor. Bu ilanın yanında TCDD 356 kamu işçisi alımı yapacağını ilan ederken HSK ise 45 kamu işçisi alımı yapacak. 

KADRO DETAYLARI

Söz konusu kamu kurumlarının alım yapacağını açıkladığı kadro bilgileri;

Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları Genel Müdürlüğü (TCDD) DPB üzerinden yayımladığı ancak İŞKUR aracılığıyla gerçekleştireceği personel alımlarında 86 tren teşkil işçisi, 42 demiryolu yol yapım, bakım ve onarım makinesi operatörü, 188 demiryolu hattı bakım onarımcısı, 40 liman vinç operatörü olmak üzere toplamda 356 adet personel alımı yapacak. Alımlara başvurular Nisan ayı itibariyle başlayacak. 

Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) hem İŞKUR hemde DPB’de yayımladığı ilanında 1000 personel alımı yapacak. İŞKUR aracılığıyla gerçekleştirilecek olan personel alımları Zonguldak, Bartın veya Karabük illerinde yapılacak. Alımlar 857 sayılı İş Kanununa tabi daimi işçi statüsünde “Pano-ayak üretim işçiliği” sanatında çalıştırılmak üzere yapılacak. 

Hakimler Savcılar Kurulu (HSK), Devlet Personel Başkanlığı üzerinden yayımladığı ilanında 45 personel alımı yapacağını açıkladı. Alımlar Bilgisayar Teknolojisi Teknikeri, Bahçıvan – Peyzaj Bahçıvanı, Mobilyacı, Şoför (Yolcu Taşıma), Elektrikçi, Sıhhi Tesisatçı/Isıtma ve Sıhhi Tesisatçı, Temizlik Görevlisi kadrolarına yapılacak. İlanda yalnızca Bilgisayar Teknolojisi Teknikeri, Şoför (Yolcu Taşıma) kadroları için 60 KPSS şartı aranırken diğer kadrolar için KPSS şartı aranmıyor.

İLAN DETAYLARI

İlanlara dair tüm detaylar için aşağıda yer alan bağlantıları kullnabilirsiniz.

TTK 1000 işçi alım ilanı için TIKLAYINIZ

TCDD 356 işçi alım ilanı için TIKLAYINIZ

HSK 45 işçi alım ilanı TIKLAYINIZ

Kamu İşçisi Alım İlanlarından haberdar olmak için bizleri yakından takip edin. 

Andorid uygulamamız için TIKLAYINIZ

Facebook Sayfamız için TIKLAYINIZ

Twitter Sayfamız için TIKLAYINIZ

İnstagram Sayfamız için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir