Personel Alımı

Dışişleri Bakanlığı KPSS Şartsız 50 Memur Alım İlanı İçin Süreç Doluyor

Dışişleri Bakanlığı yayımladığı bir ilan ile 50 Aday Meslek Memuru alımı yapacağını duyurmuştu. Bakanlık tarafından yayımlanan personel alım ilanında ise adaylardan KPSS şartı talep edilmemişti. Dışişleri Bakanlığı’nca yayımlanan bu personel alım ilanına başvuru süreci sona eriyor. 

Bizlerde Kamu İlanları olarak bu haberimizde siz okuyucularımıza söz konusu bu alım ilanına dair detayları tekrar hatırlatıyoruz. 

50 ADAY MESLEK MEMURU ALIMI

Dışişleri Bakanlığı’nca yayımlanan Aday Meslek Memuru alım ilanında 50 personel istihdamı yapılacağı açıklandı. İlana üniversitelerin dört yıllık eğitim veren ve aşağıda sizlere aktardığımız bölümlerinden mezun olan adaylar başvuru yapabilecek.

Uluslararası ilişkiler, siyaset bilimi, kamu yönetimi, iktisat, işletme, maliye, finans, tarih, sosyoloji, halkla ilişkiler ve tanıtım, psikoloji bölümleri ile bu bölümlerden herhangi birinin müfredatında yer alan derslerin en az %80’ine sahip olan diğer bölümlerden ya da hukuk fakültelerinden mezun olmak veya Sosyal bilimler alanında veya mühendislik fakültelerinde en az dört yıllık lisans eğitimi yapmış olup, uluslararası ilişkiler, siyaset bilimi, kamu yönetimi, hukuk ve iktisat alanlarında lisansüstü eğitim yapmış bulunmak.

DİĞER KOŞULLAR

Öğrenim şartını sağlayan adayların YDS ile birlikte kadro için belirlenen diğer özel koşulları da sağlamaları gerekiyor. Öncelikle ilanda KPSS şartı aranmıyor ancak YDS puanı şartı bulunuyor. Adayların talep edilen asgari YDS şartını sağlamaları isteniyor. Bunun yanında adayların ayrıca 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48. maddesinde sayılan genel şartları taşımaları ve 01.01.2019 tarihi itibarıyla 35 yaşını doldurmamış olmaları koşulları da var. 

BAŞVURULAR NASIL YAPILACAK?

Tüm başvuru şartlarını sağlayan adaylar başvurularını 22 Ocak tarihine kadar talep edilen belgelerin sisteme yüklenmesi esasına göre yapılacak. 

Dışişleri Bakanlığı 50 Meslek Memuru alım ilanı için TIKLAYINIZ

Personel alım ilanlarından ve başvuru sürecinden anında haberdar olmak için bizleri takip edin. 

Andorid uygulamamız için TIKLAYINIZ

Facebook Sayfamız için TIKLAYINIZ

Twitter Sayfamız için TIKLAYINIZ

İnstagram Sayfamız için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir