Personel Alımı

DSİ Yeterlilik Belgesi Sınav Duyurusu Yayımladı

Tarım ve Orman Bakanlığı Devlet Su İşleri Başkanlığı yayımladığı bir duyuru ile yeterlilik belgesi sınavı düzenleyeceğini duyurdu. Kurum tarafından söz konusu duyuruya dair yapılan açıklamada yeraltısuyundan içme, kullanma, sulama ve diğer maksatlar için inşa edilecek Su Sondaj kuyusu, galeri- tünel, keson kuy drenaj ve kehrizlerde çalışacaklar için 2019 yılında sınav düzenleneceği açıklandı. 

DSİ YETERLİLİK SINAVI DUYURUSU

Devlet Su İşleri yayımladığı yeterlilik sınavı duyurusunda, aşağıda yer alan ifadeler kullanıldı.

”I.Sınıf Rotari SondörlüğüI. Sınıf Darbeli SondörlüğüI.Sınıf Galeri-Tünelci,KuyucuII.Sınıf Rotari SondörlüğüII. Sınıf Darbeli SondörlüğüII.Sınıf Galeri-Tünelci,Kuyucu Hafif Araç Sondörlüğü Yeterlik Belgesi Sınavları yapılacaktır. Sınavlar iki ilde yapılacak olup 1. sınava giremeyen veya ilk sınavda başarısız olanlar 2.sınav yerinde sınava katılabileceklerdir. Sınavlar sözlü ve yazılı olmak üzere 2 aşamada gerçekleşecektir.”

BAŞVURU KOŞULLARI

DSİ yeterlilik sınavına başvuruda bulunacak adayların sağlamaları gereken başvuru koşulları ve başvuruda istenen evraklar ilan metninde şu şekilde belirtilmiş.

Başvuru Koşulları; Türk vatandaşı olmak, En az ilkokul mezunu olmak ( Onaylı diploma sureti ) 3- Yeraltısuları işlerinde çalışabileceğine dair göz, kulak, burun ve bedensel sağlık durumunu bildiren 2019 yılı içinde Sağlık ocağından veya yetkili hastaneden alınmış sağlık raporu.

Başvuru Evrakları Birinci sınıf belge alacaklar için en az 7 yıl, ikinci sınıf belge alacaklar için ise en az 4 yıl, belge almak istedikleri branşta bilfiil çalışmış olduğunu belirten, ilgili kurum veya firm alınmış onaylı hizmet belgesi veya onaylı bonservis belgesi, Nüfus cüzdanı fotokopisi, 4 adet vesikalık fotoğraf, (4x 6 Ölçüsünde Olacak), DSİ Jeoteknik Hizmetler ve Yeraltısuları Dairesi Başkanlığı’na hitaben yazılmış; hangi branşta sınava girmek istediğini, ikametgah adresini ve sabıka kaydı beyanını belirten dilekçe.

BAŞVURULAR NASIL YAPILACAK?

DSİ Genel Müdürlüğü Jeoteknik Hizmetler ve YAS. Dairesi Başkanlığı tarafından yayımlanan sınava son başvuru tarihi 1 Şubat olarak belirtilmiş. İlana başvuruda bulunacak adaylar aşağıda yer alan ilan metni üzerinden detayları görüntüleyebilir. 

İlan metni için TIKLAYINIZ

Kamu Personeli alım ilanlarından ve başvuru sürecinden anında haberdar olmak için bizleri takip edin. 

Andorid uygulamamız için TIKLAYINIZ

Facebook Sayfamız için TIKLAYINIZ

Twitter Sayfamız için TIKLAYINIZ

İnstagram Sayfamız için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanları.com

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir