Personel Alımı

EGM 21 Şehirde 54 Kadrolu Memur Alımı Başvuruları Başladı

Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM), Devlet Personel Başkanlığı’nın resmi internet sitesi üzerinden yayımladığı bir duyuru ile kadrolu hizmetli alımı yapacağını açıklamıştı. Yayımlanan ilan metnine göre alım süreci 4 Şubat tarihi itibariyle başladı. 

İlana kimlerin başvuru yapabileceği ile ilgili tüm ayrıntılar ilana başvuruların nasıl yapılacağı detaylarını sizlere aktarıyoruz. 

EGM KADROLU MEMUR ALIM İLANI

EGM tarafından yayımlanan personel alım ilanında alımlara ilişkin şu bilgiler verildi. ”) Emniyet Hizmetleri Sınıfı Dışında Görevli Kadrolu ve Sözleşmeli Personel Yönetmeliği çerçevesinde, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu kapsamında değişik illerde görevlendirilmek üzere merkez ve taşra teşkilatına Kadrolu statüde personel (Hizmetli) alımı yapılacaktır.” 

Alımlarda toplam 21 şehir için hizmetli alımı gerçekleştirilecek olup bu kadro için kurum toplam 54 personel istihdamı yapacak. 

BAŞVURU KOŞULLARI

Peki EGM söz konusu alım ilanları için adaylardan hangi özelliklere haiz olmalarını istiyor? İşte kurum tarafından yayımlanan ilana dair başvuru detayları. 

a. 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48’ inci maddesinde belirtilen şartları taşımak,

b. Atanmak istediği unvanla ilgili olarak EK-1 de belirtilen öğrenim şartı ve diğer nitelikleri taşımak,

c. Sağlık Yönetmeliğinde belirtilen sağlık şartlarını taşımak, (Yapılacak sözlü/uygulamalı sınav sonucu başarılı olan ve Emniyet Teşkilatına atanmaya hak kazanan adaylardan istenilecek)

d. Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması sonuçları olumlu olmak, (Yapılacak sözlü/uygulamalı sınav sonucu başarılı olan ve Emniyet Teşkilatına atanmaya hak kazanan adaylardan istenilecek)

e. Emniyet Genel Müdürlüğünce yapılacak sözlü ve/veya uygulamalı sınavda başarılı olmak.

BAŞVURULAR NASIL YAPILACAK?

İlana başvuruda bulunmak isteyen adaylar başvurularını 8 Şubat tarihine kadar yapabileceklerdir. Başvurular şahsen yapılacak.

Adaylar öncelikle Kimlik belgesi, Son altı ay içerisinde çekilmiş 2 adet vesikalık fotoğraf, İstenilen eğitim durumuna ait diploma/mezuniyet belgesinin aslı ve fotokopisi ya da noter tasdikli sureti ve KPSS Sonuç Belgesi ile birlikte bulundukları İllerin İl Emniyet Müdürlüğü Personel Şube Müdürlüğüne bizzat başvurularını tamamlayacaklar. 

Kılavuz için TIKLAYINIZ

Personel alım ilanlarından ve başvuru sürecinden anında haberdar olmak için bizleri takip edin. 

Andorid uygulamamız için TIKLAYINIZ

Facebook Sayfamız için TIKLAYINIZ

Twitter Sayfamız için TIKLAYINIZ

İnstagram Sayfamız için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir