Personel Alımı

EGM, MEB, MKEK ve Belediyeler 1055 KPSS’siz İşçi ve Memur Alım İlanı Yayımladılar

Türkiye İş Kurumu Kamu Grubu personel alım ilanları güncellendi. Yayımlanan yeni ilanlara göre çok sayıda pozisyonda personel alımları olacak. Farklı kadro ve meslek gruplarında yapılacak bu alımlarda 60 KPSS puanıyla memur, KPSS şartı olmadan işçi alımı için ilanlar bulunuyor. 

Kamu İlanları olarak sizlere bu haberimizde bu kurumlar tarafından yayımlanan personel alım ilanlarını derledik. 

* İŞKUR üzerinden memur veya işçi alımı yapacak olan kamu kurumları

* Kamu personeli alımı yapılacak olan şehirler ve meslek grupları

* İlan metinlerini görüntüleme ve başvuru yapma konusuna dair detaylar.

Tüm bu soruların yanıtlarını siz okuyucularımıza haberimizde detayaları ile aktarıyoruz. 

ALIM YAPACAK KAMU KURUMLARI

İŞKUR aracılığıyla memur veya işçi alımı yapacağını ilan kamu kurumlarının listesi;

İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Erdek Belediye Başkanlığı Merkez, Edikli Belediye Başkanlığı, Yakutiye Belediye. Bşk.(Ana Firma), Ayvacık Belediye Başkanlığı, Muğla Emniyet Müdürlüğü / Marmaris Polisevi Şube Müdürlüğü, Çivril Belediyesi, Yenişarbademli Belediye Başkanlığı, Türkiye Taş Kömürü Kurumu, Yenişarbademli Belediye Başkanlığı, Kadıköy Sulama Birliği Başkanlığı, Makina Ve Kimya Endüstrisi Kurumu Çankırı Silah Fabrikası, Türkeli Belediye Başkanlığı, Bartın İl Özel İdaresi,

ALIM YAPILACAK KADROLAR

Söz konusu kamu kurumları tarafından yayımlanan personel alım ilanında yer alan açık kadroları sizlere aşağıda aktarıyoruz. 

Aşçı, Oyun Parkı Görevlisi, Sanat Tarihçisi, Beden İşçisi (Temizlik), Madenci (Genel), İş Makineleri Operatörü, Bahçe Bakım Elemanı(Park Bahçe ve Koruların Bakımı), Park temizlik işçisi, Park süpürücü, Garson (Servis Elemanı), İş Makineleri Operatörü, Temizlik işçisi (el ile – cadde, sokak, park vb.), Sıhhi Tesisatçı, Doğalgaz Kalorifer Ateşçisi, Kamyon Şoförü.

BAŞVURU KOŞULLARI

Yayımlanan personel alım ilanlarına başvuruda bulunacak adayların sağlamaları gereken başvuru koşulları bulunuyor. Tüm ilan ve kadrolar için adayların devlet memurları kanununda yer alan başvuru koşullarına haiz olmalarının yanı sıra özel şartları da sağlamaları gerekiyor. 

İlanlarda alım için asıl belirleyici olan özel şartlar alım yapılacak meslek grubuna göre belirleniyor ve alımlarda belirleyici şartlar oluyor.

Genel Şartlar

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Belediyeler tarafından yayımlanan ilanlarda yer alan pozisyonlar için belirlenen eğitim şartını sağlamak, varsa deneyim, sertifika ve belge şartlarını sağlamak, görevini düzenli yapmaya engel teşkil edecek sağlık sorunu bulunmamak, kurum tarafından belirlenen yaş aralığında bulunmak, işe alım sürecinde yaptırılacak olan güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması olumlu sonuçlanmak ve erkek adaylar için askerlikle ilişiği bulunmamak (askerlik görevini yapmış olmak, yapmış sayılmak veya muaf tutulmak.

Özel Şartlar

Özel şartlar yayımlanan ilanlarda yer alan öğrenim şartını karşılamak. Alım yapılacak meslek grubu için belirlenen deneyim şartına haiz olmak. Kurumların talep ettiği yaş aralığında bulunmak. Belge, sertifika, diploma gibi evrakların sağlanması. 

İLANLARA NASIL ULAŞIRIM

Aşağıda yer alan yöntemi uygulayarak İŞKUR Kamu Grubu Personel alım ilanlarına ulaşabilirsiniz

Adaylar öncelikle aşağıda yer alan bağlantıya tıklayacaklar

* Daha sonra açılan sayfa üzerinde iş yeri türü yazan yeri kamu olarak işaretleyip ara butonuna basacaklar. 

İŞKUR Kamu Grubu İş İlanları Sayfası için TIKLAYINIZ

Kamu Personeli Alım İlanlarından anında haberdar olmak için;

Andorid uygulamamız için TIKLAYINIZ

Facebook Sayfamız için TIKLAYINIZ

Twitter Sayfamız için TIKLAYINIZ

İnstagram Sayfamız için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir