Personel Alımı

Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) 54 Kadrolu Hizmetli Alıyor

Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) yayımladığı bir ilan ile merkez ve taşra teşkilatında görevlendirmek üzere Hizmetli alımı yapacağını duyurdu. 

Emniyet Hizmetleri Sınıfı Dışında Görevli Kadrolu ve Sözleşmeli Personel Yönetmeliği çerçevesinde yapılacak olan Hizmetli alımları kadrolu statütede olup en az lise mezunu adaylar başvuruda bulunabilecekler. Kurum başvuru sürecinin nihayete ermesinin ardından toplam 54 Hizmetli istihdamı yapmış olacak. 

EGM HİZMETLİ ALIM İLANI

Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından yayımlanan personel alım ilanında alımlara başvuruda bulunacak adayların lise ve dengi okullardan mezun olmaları gerektiği ve ilgili KPSS puanından en az 70 puana sahip olmaları bildirildi. 

İlana başvuruda bulunmak isteyen adaylar için EGM tarafından talep edilen diğer koşullar şunlar,

657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48’ inci maddesinde belirtilen şartları taşımak, Atanmak istediği unvanla ilgili olarak EK-1 de belirtilen öğrenim şartı ve diğer nitelikleri taşımak, Sağlık Yönetmeliğinde belirtilen sağlık şartlarını taşımak, (Yapılacak sözlü/uygulamalı sınav sonucu başarılı olan ve Emniyet Teşkilatına atanmaya hak kazanan adaylardan istenilecek) Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması sonuçları olumlu olmak, (Yapılacak sözlü/uygulamalı sınav sonucu başarılı olan ve Emniyet Teşkilatına atanmaya hak kazanan adaylardan istenilecek), Emniyet Genel Müdürlüğünce yapılacak sözlü ve/veya uygulamalı sınavda başarılı olmak.

Ek 1’de Yer Alan Koşullar

Herhangi bir ortaöğretim kurumu mezunu olmak. ve KPSS-2018 P94 puan türünden en az 70 puan almış olmak. 

BAŞVURULAR NASIL YAPILACAK?

İlana başvuruda bulunmayı düşünen adaylar başvurularını 4 Şubat ile 8 Şubat tarihleri arasında yapacaklar. Başvurular şahsen yapılacak olup başvurularını aşağıda yer alan başvuru evrakları ile birlikte bulundukları İllerin İl Emniyet Müdürlüğü Personel Şube Müdürlüğüne yapacaklar. 

Başvuru Evrakları; Kimlik belgesi, Son altı ay içerisinde çekilmiş 2 adet vesikalık fotoğraf, İstenilen eğitim durumuna ait diploma/mezuniyet belgesinin aslı ve fotokopisi ya da noter tasdikli sureti, Başvuru yapan adaylar en fazla 10 tercihte bulunabileceklerdir, 

EGM Hizmetli alım ilanı için TIKLAYINIZ

Personel alım ilanlarından ve başvuru sürecinden anında haberdar olmak için bizleri takip edin. 

Andorid uygulamamız için TIKLAYINIZ

Facebook Sayfamız için TIKLAYINIZ

Twitter Sayfamız için TIKLAYINIZ

İnstagram Sayfamız için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanları.com

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir