Personel Alımı

En Az 60 KPSS Puanıyla 563 Hasta Karşılaşma ve Yönlendirme Memuru Alınıyor

Sağlık Bakanlığı farklı şehirlerde bulunan sağlık kuruluşlarına 563 Hasta Karşılama ve Yönlendirme Personeli alımı yapacağını duyurdu. En az 60 KPSS puanıyla başvuru yapabileceği açıklanan kadroya ilişkin ayrıntıları Kamuilanlari.com olarak haberimizde derledik. 

Söz konusu alım ilanları için belirlenen genel ve özel başvuru koşulları ile başvuruların nasıl yapılacağı ve başvuru sürecine ilişkin bilinmesi gerekenleri sizlere aktarıyoruz. 

563 HASTA KARŞILAMA MEMURU

Sağlık Bakanlığı tarafından yayımlanan Hasta Karşılama ve Yönlendirme Memuru alımlarının farklı şehirlerde bulunan sağlık kuruluşlarına yapılacağı açıklandı. Buna göre Bakanlık çok sayıda şehirde bu pozisyonda toplam 563 personel alımı yapacak. 

Bu kadro için belirlenen genel ve özel koşullar ise aşağıda sizlere aktarıyoruz. 

BAŞVURU KOŞULLARI

Sağlık Bakanlığı tarafından yayımlanan personel alım ilanına başvuruda bulunacak adayların tamamının sağlaması gereken başvuru koşulları şöyle,

2527 sayılı Kanun hükümleri saklı kalmak kaydı ile 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinin birinci fıkrasının (A) bendinin (1), (4), (5), (7) ve (8) numaralı alt bentlerinde belirtilen şartları taşımak.

Bu Koşullari;

18 yaşını tamamlamış olmak. 36 yaşından gün almamış olmak. Askerlik ile ilişiği olmamak (yapmış olmak, tecilli veya muaf olmak). Başvurulan meslek için belirlenen bir okuldan (bölümden/programdan) son başvuru tarihi itibariyle mezun olmak ve istenilen diğer sertifika/belgelere sahip olmak. Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almamış olmak. İşe göndermede öncelik hakkına sahip olan adaylardan anılan Yönetmeliğin 5 inci maddesinin birinci fıkrasında belirtilen öncelikli durumlarını gösterir belgeye sahip olmak.

KPSS Şartı

Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) kapsamındaki taleplerde; aÖnlisans mezunları için; Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından 2018 yılında yapılan KPSS’ye girmiş olmak ve P93 puan türünden en az 60 puan almış olmak. Lisans mezunları için; ÖSYM tarafından 2018 yılında yapılan KPSS’ye girmiş olmak ve P3 puan türünden en az 60 puan almış olmak.

Diğer Özel Koşullar

Halkla İlişkiler, Halkla İlişkiler Ve Reklamcılık, Reklamcılık Ve Halkla İlişkiler, Halkla İlişkiler Ve Tanıtım Lisans Programlarının Birinden Mezun Olmak.

BAŞVURULAR NASIL VE NE ZAMAN YAPILACAK?

Sağlık Bakanlığı Hasta Karşılama ve Yönlendirme Personeli alımı başvuruları başlamış durumda ve 4 Ocak tarihine kadar devam edecek. İlana başvuruda bulunacak adaylar başvurularını İŞKUR üzerinden gerçekleştirecekler. 

Hasta Karşılama ve Yönlendirme Personeli Kadro detayları için TIKLAYINIZ

Kamuya memur alım ilanlarından ve başvuru sürecinden anında haberdar olmak için bizleri takip edin. 

Andorid uygulamamız için TIKLAYINIZ

Facebook Sayfamız için TIKLAYINIZ

Twitter Sayfamız için TIKLAYINIZ

İnstagram Sayfamız için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanları.com

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir