Personel Alımı

En Az 70 KPSS Puan Şartıyla İtfaiye ve Zabıta Alım İlanına Başvurular Başladı

Çanakkale Belediyesi DPB üzerinden yayımladığı bir duyuru ile personel alımı yapacağını ilan etmişti. İtfaiye Eri ve Zabıta Memuru alımı yapılacağı açıklanan ilana başvuru süreci 11 Şubat tarihi itibariyle başladı. Söz konusu alım ilanına başvuru yapacak adaylar için ilana dair detayları tekrar hatırlatıyoruz. 

ÇANAKKALE BELEDİYESİ PERSONEL ALIM İLANI

Çanakkele Belediye yayımladığı ilanında 5 İtfaiye Eri, 5 Zabıta Memuru alımı yapacağını açıklamıştı. Önlisans ve lisans mezunu olma şartının arandığı ilana dair öğrenim şartı şu şekilde. 

İtfaiye Eri alım ilanına başvuru yapacak adayların, İtfaiyecilik ve Yangın Güvenliği, Sivil Savunma ve İtfaiyecilik Meslek Yüksek Okulundan Mezun olmak ve En az (C) sınıfı Sürücü Belgesi sahibi olması gerekiyor. Zabıta Memuru alımı için ise lisans mezunu olmak yeterli ayrıca B sınıfı sürücü belgesi sahibi olmak koşulu da bulunuyor. 

BAŞVURU KOŞULLARI

İlan için özel şartları sağlayan adayların aşağıda yer alan ve iki kadro için ortak olan koşullara da haiz olması gerekiyor. Adayların için askerlik durumu itibariyle; askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş bulunmak ya da askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olması şartı var.

Bunun dışında adayların görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı veya bedensel engeli bulunmaması, ilan edilen kadrolar için aranan diğer başvuru şartlarını taşıması gerekiyor.

Yaptırılacak güvenlik soruşturması sonucunda göreve başlamasında bir sakınca bulunmamak. erkeklerde en az 1.67 metre, kadınlarda en az 1.60 metre boyunda olmak ve boyun 1 metreden fazla olan kısmı ile kilosu arasında (+,-) 10 kilogramdan fazla fark olmaması ve sınavın yapıldığı tarihte 30 yaşını doldurmamış olmak.

İlana en az 70 KPSS puanına sahip adaylar başvuru yapabilecekler. Ayrıca Zabıta kadrosu için YDS şartı var. Adayların en az D seviyesinde puana sahip olmaları isteniyor.

BAŞVURU SÜRECİ

İlana başvurular başlamış olup 15 Şubat tarihine kadar devam edecek. Başvurular ilan metninde yer alan evraklar ile birlikte şahsen yapılacak.

İlan metni için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı; Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir