Personel Alımı

En Az Lise Mezunu ve 55 KPSS Puanına Sahip Adayların Başvuru Yapabilecekleri Belediye Personeli Alım İlanları

Türkiye geneli farklı şehirlerde yer alan belediye başkanlıkları yayımladıkları alım ilanları ile çeşitli pozisyonlarda memur alımı yapacaklarını duyurdular. Kamu İlanları olarak bu alım ilanlarına dair detayları sizlere belirli aralıklarla paylaşıyoruz. 

Bu haberimizde sizlere 4 farklı belediye tarafından yayımlanan KPSS puan sıralaması esasına göre yapılacağı açıklanan belediye personeli alım ilanlarını derledik. 

KPSS PUANIYLA MEMUR ALIMI YAPAN BELEDİYELER

Devlet Personel Başkanlığı’nın resmi internet sitesi üzerinden KPSS puan sıralaması esasına göre memur alımı yapacağını duyuran 4 farklı belediye başkanlığı bulunuyor. Bu belediye başkanlıkları arasında Çanakkale Belediyesi, Nusaybin Belediyesi, Derik Belediyesi ve Uludere Belediyesi.

BELEDİYELERE HANGİ KADROLARDA PERSONEL ALINIYOR?

Belediyeler tarafından yayımlanan ilanlara alımlar belediyenin ihtiyacına göre yapılıyor. En az 55 ve 60 KPSS puan şartıyla başvuru yapılabilecek olan personel alımlarına aşağıda yer alan kadrolarda alım ilanları yer alıyor. 

Veri Hazırlama ve Kontrol İşletmeni (VHKİ), Mühendis, Bilgisar İşletmeni, İtfaiye, Muhasebe Memuru, Zabıta Memuru, Evlendirme Memuru, Memur, Veznedar.

BAŞVURU KOŞULLARI

Belediye Memuru alım ilanlarına başvuru koşullarında, çok sayıda özel koşul bulunuyor. Bu koşullar belediyelerin alım yapacakları pozisyonlara göre belirledikleri şartlardan meydana geliyor. Bu şartlar arasında da öğrenim, KPSS; deneyim, sertifika, belge gibi özellikler yer alıyor. 

T.C. Vatandaşı olmak, Kamu Haklarından mahrum bulunmamak, Erkek adaylar için askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş bulunmak ya da askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak. Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı veya bedensel engeli bulunmamak, Yaptırılacak güvenlik soruşturması sonucunda göreve başlamasında bir sakınca bulunmamak. 

İLAN DETAYLARI

Yayımlanan ilanları alım yapacağını ilan belediyelere göre aşağıda yer alan bağlantılar üzerinden inceleyebilirsiniz. 

Derik Belediye Başkanlığı ilanı için TIKLAYINIZ

Nusaybin Belediye Başkanlığı ilanı için TIKLAYINIZ

Çanakkale Belediye Başkanlığı ilanı için TIKLAYINIZ

Uludure Belediye Başkanlığı ilanı için TIKLAYINIZ

Kamu Personeli alım ilanlarından ve başvuru sürecinden anında haberdar olmak için bizleri takip edin. 

Andorid uygulamamız için TIKLAYINIZ

Facebook Sayfamız için TIKLAYINIZ

Twitter Sayfamız için TIKLAYINIZ

İnstagram Sayfamız için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanlarİ.com

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir